Faik Hocam

Lisedeki tarih hocam. Çok severdim. Öne sürdüğü değerler, anlattığı konular, baz aldığı noktalar hep hoşuma giderdi. Eskişehir’de de karşılaşınca hep samimi diyaloglar içine girerdik. Bir süre önce gazetede gördüm hocamı mutlu oldum. Sendikacı hocam:) Resimde en başta bulunan insan. Haber şu şekilde;

Eğitim-Sen Şube Başkanı Süleyman Solak, Türkiye’de yıllardır uygulanan eğitimde özelleştirme politikalarının, AKP iktidarıyla daha da hızlandığını söyledi. Solak, “Eğitimin yükü devletin sorumluluğunda olması gerekirken, siyasi iktidarların bilinçli politikalarıyla büyük oranda öğrenci ve velilerin omuzlarına yıkılmıştır” dedi.
Yeni başlayan eğitim –öğretim yılı ile ilgili dün basın açıklaması yapan Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Şube Başkanı Süleyman Solak, yeni dönemin de geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi sorunlar çözülmeden başladığını belirtti. Türkiye’de yıllardır kalabalık sınıf mevcutlarını azaltmak için gerekli olan derslik ve okul ihtiyacının yeterince karşılanmadığını, öğretmen, memur ve hizmetli açığının kapatılmadığını söyleyen Solak, yıllardır uygulanan eğitimde özelleştirme politikalarının, AKP iktidarıyla daha da hızlandığını ifade etti. Solak, “Eğitimin yükü devletin sorumluluğunda olması gerekirken, siyasi iktidarların bilinçli politikalarıyla büyük oranda öğrenci ve velilerin omuzlarına yıkılmıştır. AKP Hükümetinin bu çarpık eğitim politikaları, ilimizde de kendini göstermektedir” diye konuştu.
” SAKARYA GAZETESİ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s