Proofhead In Da Staj – 1

Çok heyecanlıydım. Çünkü benim böyle anlarda heyecanlanmak gibi gereksizliklerim vardır. Allah’tan kusmadım. Neyse, saat 08:40’ta minibüsten inip 222‘nin yanından giden o ıssız yola girip beklemeye başladım. Zira birkaç gün önceden sorup soruşturup saat 8’e 5 kala oradan bir servis geçtiğini öğrenmiştim. Oradan taa İl Çevre ve Orman Müdürlüğü‘ne yürümek istemediğimden servise biner giderim diye düşündüm. Neyse beklemeye başladım. Ulan saat 07:57’de bir servis geçti ama baktım önünde İl Özel İdaresi yazıyor. Dedim bu değildir. El kaldırmadım. Lan sonra baktım servis mervis gelmiyor, mecbur yürüdüm. Evet, stajın ilk gününde staja geç kaldım.

Neyse, oraya vardığımda Allah’tan millet çay may içiyordu. Meğer o servis buranın servisiymiş. İhsan Bey‘e gittim. Kendisi Çevre Yönetimi Şube Müdürü. Sağolsun 10 numara bir adam çıktı. Gayet sevecen ve babacan tavırlarla anlattı ne yapacağımı ne edeceğimi. Orada dört birim varmış. Katı atık, hava, su ve Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) birimi. Bunların herbirinde 7’şer gün, toplamda da 28 gün. İşte bitti gitti staj 🙂 İlk durağım katı atık oldu. Burada Halil Bey (daha önceki geldiğimde tanışmıştım) ve Hülya Hanım olmak üzere iki çevre mühendisi çalışıyordu. İkisi de çok iyiler. Yani şu ana kadar kötü bir şey olmadı. Velhasıl Halil Bey’in tavsiysiyle şu ana kadar sadece adını bildiğim ve sadece laboratuvar derslerinde arkalarındaki tablolardan derişim değerlerine baktığım tüm yönetmelikleri incelemeye karar verdim. Bugün Çevre Kanunu ile Ambalaj Atıkları Yönetmeliği‘ni bitirdim. Çok güzel şeyler buldum lan. Hepsini söyleyeceğim staj sunumumda. Tahminim böyle giderse stajdan çıktığımda yönetmeliklerle ilgili epey bir şey öğrenmiş olurum. Yarın bir aksilik olmazsa denetime de gideceğiz. İnşallah güzel olur ya.

Öğln yemeklerinde servisle çarşıya geliyoruz Orman Müdürlüğü‘ne. Yemek beleş değil bize. Stajer olduğumuzdan kelli 3 lira veriyoruz. Olun, zaten önümüz ramazan.

Oradaki herkesin bugün bana söylediği, benim çok şanslı olduğumdu. Çünkü şu anda müdürlükte İlker isminde çok kafa bir stajer ve benden başkası yok. Dolayısıyla her denetime gidebileceğiz inşallah. Benden önce bir ara 11 tane stajer varmış. Karışıklık oluyormuş epey.

Neyse ilk gün için bu kadar yeter. Güzel bir ilk gündü. Bir tek Sercan aradı sağolsun. Merve, Volkan, Savaşalp, Koray falan hiç aramadı.

6 responses to “Proofhead In Da Staj – 1

 1. meshugass

  bide deşifre ediyor yaa…vay anasını..hiç mi gelmedi kontör olmadığı aklına?yada ben kendim için konuşiyim; kontrolüm vardı bugun..eve geldiğimde zaten stajın bitmişti…vay proofhead vay, bak cidden üzüldüm böle yazdığına haa..

  neyse umarım adam gibi geçer stajın hem eğlenir hem öğrenirsin mesudum.

 2. sercan

  kardeşim (:

 3. somekindofhuman

  şimdi öncelikle geçen gün sana küfür ettim onu söyliyeyim 😀 bugün neden aramadığıma gelince 4’te yattım 9’da kalktım okula sınava gittim geldim eve yattım 5 gibi kalktım benanların evini taşıdık saat 17’de başladık 23.30’da anca bitmişti bu arada neden aramadın dersen yine söverim ağrımayan tek bi nokta kalmadı vücudumda. 😀 hayırlı olsun yavrum yeni stajın bize de böyle bi staj nasip olur inşallah 😀 neyse gidip yatacam tekrar büyük ihtimalle 2 gün yatarım. Beni aramışsın bu arada duymadığımdan açamamışım yarın ararım uyanabilirsem 😛 hadi öperim.

 4. Proofhead

  Savaşım ve Volkan’ım aslında biraz da şaka ile karışık yazdım 🙂 Volkan dün seni Tayfun’la öğlen Haller’in oradan geçerken gördüğüm için aramıştım kanka. Velhasıl ayıpsınız dostlar. İyi dilekleriniz için ayrıca teşekkürler.
  Volkancığım halı konusunda da şöyle oldu. Babamı alacak araç o gün çok doluymuş başkaları da varmış. Ayıp olur diye almamış dostum ama merak etme o halı senin 🙂

 5. sercan

  aramak isteyen arıo brocum görüosun 😀

 6. mesudum stajin hayilri olsun unuttuk sanma firsat olmuyor arada bir sen yaz olm

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s