36 Lira Ama Ne İçin?

36 Türk Lirası

Tek buzlu iki duble Jack Daniel’s için.

Bu anlatacağım olay iki kısımdan oluşuyor. Bu ilk kısım “Normallikler“. Dün gece bizimkileri Didem‘in partisine bırakıp Koray, Sercan ve Yakup‘tan oluşan bir grupla Varuna Gezgin – Cafe del Mundo‘ya gittik. Bu mekanı iç tasarımıyla, konseptiyle ve çaldığı müziklerle bir bütün olarak beğendiğimi söyleyebilirim. Zaten Eskişehirli olanların bileceği gibi artık şehrimizde kafe ve bar denilince akla ilk gelen yerler Varuna Serisi olmaya başladı. Neyse konumuz bu değil.

Gozi ve Bro

Mekana gittik yerleştik bir yere zar zor. Zira mekanda adım atmaya yer yok! 3 katın neredeyse hepsi dolu be! O mekanda çalışan bir de arkadaşım var Başar isminde. Sağolsun yardımcı oldu, ikramda bulundu. Başar sipariş almak üzere masaya geldi. Ben soda-limon, Sercan meyveli soda, Koray’da 50’lik bira söyledi. “Normallikler” kısmı burada bitti.

Anormallikler” kısmı ise şöyle başladı. Yakup önce sütlü nescafe istedi. Sıcak servis yokmuş. Bunun üzerine Yakup’un siparişi şu oldu: “İki duble Jack Daniel’s tek buzlu” Biz donduk lan bildiğin:) Başar da şaşırdı tabi. Neyse Jack Daniel’s geldi. Muhabbetimize ortak oldu. Konuştuk, güldük, eğlendik.

Gecenin sonunda hesabı ödemeye gittik doğal olarak. Ben ödedim çıktım. Sercan ödedi çıktı. Koray ödedi çıktı. Ama Yakup bizim kadar erken çıkmadı. Yakup çıktığında biraz durgundu sanki. Ne kadar ödediğini sordum sessizce. Cevabı duydum ve kalakaldım. Evet. Durdum. Dondum. 36 lira? İki yudum için mi? Yakup önce çaresizce “Normali bu abi” dedi. Koray’ın pis sırıtışlarıyla olayı enine boyuna “gıdıklaması” Yakup’un canını sıktı tabi. Ben de üzüldüm. Yakup 6 liraya bir bira içseydi geriye kalan 30 liraya kaç tane donas yiyebileceğimizi düşündüm. Sercan’ı da düşündüm. Şişmandı ve zayıflaması gerekiyordu ama bunun o an konu ile alakası yoktu. Arada böyle dengesizliklerim olur benim.

Neyse “Anormallikler” kısmı da burada bitti.

Kızlar ve Oğlanlar

Gecenin devamında kadromuza kızları, Alper‘i ve Selma‘yı ve Volkan isminde bir arkadaşlarını da kattıktan sonra 222‘ye bir süredir dinleyemediğimiz Akademik Uyarı‘yı dinlemeye gittik. Güzeldi eğledik. Gerçi Volkan’ın beni aptal yerine koyduğunu öğrendikten sonra pek eğlenemedim lan. Burcu’nun rahatsızlığını bahane edip ilk yarıya yakın çıktık mekandan.

Aptal yerine konmadan hemen önce Alper'le

Lan şunu farkettim ki aptal yerine konmaktan nefret ediyorum ben. Ama bildiğin baya baya nefret!

Bu arada Didem’in partisi de güzel olmuş. Tebrik ederim kendisini. Camdan içerisi güzel görünüyordu zaten. Çok güzeldi görünen kısım:)

6 responses to “36 Lira Ama Ne İçin?

 1. more awesome

  iki duble terimi yanlış olmuş..tek buzlu duble olcak o 😀

 2. teşekkürü bir borç bilirim. Hayranınım..

 3. more awesome

  bişi fark ettm..ben insanların yanlışlarını çokmu buluyorum acaba yaa???

 4. evlat acısı diyorum başka birşey demiyorum…=)

 5. Volkan

  şimdi orada aptal yerine konmaktan bahsetmişsin ama farketmeni isterdim ki şaka yapmak ve aptal yerine konmak benim açımdan farklı şeyler ben aramızdaki samimiyetin verdiği içimdeki şerefsiz ruh ile sana kendimce komik olduğunu düşündüğüm bir şaka yaptım. Eğer ki sana yaptığım bu şaka senin açından şaka olarak değil de aptal yerine konulmak olarak algılandıysa özür dilerim.

  Diğer ve çok kısa olarak yazmak istediğim bir nokta var “Alper‘i ve Selma‘yı ve Volkan isminde bir arkadaşlarını da kattıktan… ” bu kısmı yazdığın için çok teşekkür ederim.

  Eyvallah.

 6. Eyvalah birader. Bugün stüdyo var. Gel.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s