Süper Bir Albüm ve Demolar

Dün okul çıkışı Chaos Magazine‘le tanınan, Eskişehir’de de hatrı sayılır organizasyonlar (Chaos Fest) yapmış Murat Abi ile buluştum. Murat Abi dergiden dolayı pek çok grupla irtibat içerisinde ve bu grupların albümlerinin ve demolarının da dağıtımıyla uğraşıyor Eskişehir’de. Benim de önceki yazıları takip edenlerin hatırlayacağı üzere kendi halinde, güzel bir arşivim var. Murat Abi’deki demolar falan epey ağzımı sulandırmıştı. Bir de malum sadece yabancı değil, ağırlıklı olarak Türk Metal grupları dinlediğimden bir anlamda bu demoları almak farzdı. Neyse sözü fazla uzatmadan ne aldım ne verdim onu yazmak istiyorum. Bildiğim kadarıyla ufak ufak da yorum yazacağım:

Carnophage

Carnophage – Deformed Future // Genetic Nightmare [2008]: Death Metal – Dostum Onur‘un gruplarından birisi. Ayrıca grubun bass gitaristi Bengi Abi‘de kraldır tanıştığım kadarıyla. Halen penasını saklarım. Bu albüm özellikle gitar tonları ile beğendiğim bir albümdü zaten. Tam tarzının albümü olmuş. Süper. Albümde Anomalistic Resurrection diye bir parça vardı girişi ile beni vurdu. Aman sizi de vurmasınlar. Albüm’ün kapak tasarımı da süper olmuş. Eğer yanılmıyorsam grubun logosunu da Seth.Ect grubunun vokalisti olan Aybars yapmış. Eline sağlık.

Ilkim Oulanem

Ilkim Oulanem – The Alarm [2008] : Black Metal – Ülkemizin ilk ve tek “tek kişilik bayan black metal grubu” Ilkim’in ilk demosu. Bu şarkıları zaten myspace sayfasından da dinleyebiliyorduk. Ilkim’in de her fırsatta dediği gibi saf black metal. Ilkim, katmamış karıştırmamış bildiğin tertemiz black metal yapmış bırakmış 🙂 Bu demoda iki parça var. Bir de benim aldığım versiyonundaki CD lightscribe. Yani bu özelliği destekleyen bir yazıcı ile bu CD’nin üzerine Ilkim’in resmini basmak bile mümkün 🙂

Chopstick Suicide

Chopstick Suicide – Recycle Your People [2008]: Mathcore – Hayatımda gördüğüm en mükemmel albüm tasarımı işte bu! Demolarını 220 MB’lık küçük disklere kaydetmişler, bir de buna uygun bir zarf yapmışlar. O kadar süper ki:) Grubun şarkıları ortalama. Bu dediğim tasarımdan yalnızca 1000 tane yapmışlar. He he biri de bende 🙂 Bu demoda iki parça var.

Crepusculum Demoror

Crepusculum Demoror – Misanthropic Instinct [2008]: Black Metal – Bu grubu daha önce duymamıştım. Ama şarkıları fena değil. Yani melodik geliyor kulağına insanın. Şarkıyı kapattığınızda aklınızda kalıyor. Vokaller biraz kayıttan dolayı sırıtmış gibi geldi bana. Onun dışında dinlenir bir çalışma olmuş. Grup İstanbullu imiş. Demoda 6 parça var helal olsun adamlara.


Astral Division

Astral Division – Spadyum [2007]: Death Metal? – Valla Death Metal yazdım ama emin de değilim hani. Bu grup da dostum Onur’un eski grubu. Ben bu albüm de Onur çalıyordur diye düşünmüştüm ama yokmuş. Hatta bu albümde kimse yok 🙂 Albümdeki herşey Serkan Zengin tarafından çalınıp kaydedilmiş öyle yazıyor. Valla ne yalan söyleyeyim kayıt kalitesini pek beğenemedim. Ama şarkılara bakınca özellikle isimlerine ve çıkarabildiğim kadarıyla sözlere, sempatik geldi bana. Bazı şarkılar sıkıcı başlayıp gaz bitiyor. Bu nasıl bir ayar anlamadım 🙂 Güzel ama. Kötü diyemiyorum.

Garmadh

Garmadh – Debris Of History [2007]: Black Metal – Dostum Insedith gruptan ayrıldıktan hemen sonra çıkarmışlardı bu demoyu. Benim aldığım demoyu çekerken hatalı çekmişler iki parçası yalan olmuş. Ancak dinlediğim kadarı fena değil. Bu grubun Eskişehirli olması da ayrı bir güzel. Kaderin cilvesine bakın ki grubun eski basçısı nasıl ki arkadaşımsa, şu an ki bassçısı Jinn‘de arkadaşım 🙂 Varolsun ikisi de. Demoyu dinleyip bir de Garmadh’ın şimdiki haline bakınca gelişmenin devasa olduğunu anlıyorsunuz.

NOT: Bu yazıdan itibaren uzun yazılara “devamı…” şeklinde bir olay ekliyorum. Ana sayfada açılması uzun sürüyor.

NOT 2: Murat Abi’ye de teşekkür ederim. Prime Object için halen beklemedeyim.

NOT 3: Olmaz da hani, eğer olurda elinde eski püskü kaset, demo cd vs olan varsa ve bunlardan kurtulmak istiyorsa bana ulaşabilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s