Bir In Flames Fanı Haykırıyor!

jesperJesper gitme! Olsun lan, alkol al, kafayı bul, ne bileyim, hayatın mahvolsun belki ama In Flames bırakılıp da gidilir mi ya? Evet, In Flames’in en eski üyesi, kurucus Jesper Strömblad 12 Şubat’ta grubu bırakmış. Bunu da İzmir’den Serkan Abi sayesinde öğredim dün gece. In Flames seven bizleri derin bir üzüntü içerisine sokan bu vaka, Jesper’in bir yılı aşkın süredir devam eden alkol rehabilitasyonu sonucunda halen daha düzelememesi sonucu grubu bırakmaya karar vermesi ile cereyan etmiştir. Kendisi bizi üzmüştür.

Grubun resmi sitesinde haber şu şekilde verildi:

Jesper Strömblad Leaves In Flames

Jesper Strömblad, guitarist in In Flames has decided to leave the band permanently.

“I have decided it is best for me to leave In Flames and to quit the band permanently.

The last 17 years have been a blast, and I am proud to have been part of this great journey, with the most talented and amazing people anyone can wish to have the privilege to work with.

I’m also the luckiest guy in the world, to have the BEST fans in the world, who have been supporting me during my difficult times. It means the world to me, and I’m determined to fight and defeat my demons once and for all…. and by the help from you guys, I’m on my way.

I’m far from done with music, metal, or whatever my direction is taking me, so be sure to hear from me in the future.

… May the Force be with you!” – Jesper Strömblad

We are losing a great guitar player and musician, but in order to keep a very dear friend this is probably for the best.

If this feels right for Jesper we are behind him 100% on his decision.

It is way too early to speculate about the future and possible replacements and things like that. However, we can assure you that In Flames will continue as a band, release albums and tour the World.
The door to In Flames is always open to Jesper. We are, and will always be behind Jesper 100% on his way to recovery.” – Anders, Peter, Daniel & Björn

Özetleyecek olursak kendisi de grup da arada bir kırgınlık olmadığını söylüyor. Grubun diğer üyeleri Jesper’a kapılarımız sonuna kadar açık diyor. Jesper’da güç sizinle olsun diyerek onlara teşekkür ediyor falan filan. Sadece In Flames’le değil, kendi başına da gerçekten mükemmel bir müzisyendir Jesper. Kendisi Hammerfall‘da bir dönem davul çalmış. In Flames’in ilk dönem albümlerinde klavyeleri çalmıştır. Geçenlerde yazdığım bir grup vardı Dimension Zero isminde. O grupta da hem basgitar çalmıştır hem de elektro gitar. Dün Serkan Abiyle de güldük epey, bu kuzeyliler zaten doğuştan gelen bir genle herşeyi çalmayı analarının karnında mı öğreniyorlar nedir arkadaş.

Şimdi Jesper ayrıldı diye In Flames dağılmayacaktır elbette. Ancak bariz değişiklikler olur mu işte orasını kestirmek zor. Grup zaten son yıllarda pek çok fanını kendisinden uzaklaştıran ancak kimilerinin de hayli hayli beğenisini toplayan bir tarza yönelmişti. Allahtan bunu kaliteyi düşürmeden yapmıştılar da bizde Come Clarity gibi bir albüm dinleyebilmiştik 🙂 Son albümlerini her ne kadar diğerleri kadar sevmesem de onu da yine dinliyorum elbette. Konuyu dağıtmadan diyeceğim, In Flames yine devam eder girdiği yola. Benim aklıma gelen bir ihtimal, Jesper kendini toparlayıp Dimension Zero ile iyi işler yapabilir. İnşallah da öyle olur.
Sonuç olarak üzüldüm sevgili okur. Tek tesellimiz ölmemiş olmasıdır heralde. Dikkat et lan kendine.

NOT: Sevgili okur bu yazıyı yazarken Eskişehir’de  3.0 şiddetinde bir deprem oldu. Bir kere alıştım artık, hep hissediyorum. Geçmiş olsun.

Reklamlar

2 responses to “Bir In Flames Fanı Haykırıyor!

  1. ya 3 dakka önce baktım yeni yazıya, bunu ne ara yazdın 😀

  2. hemen yazdım 😀

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s