Anadolu Haber’in Süper (!) Haberciliği

Büyük hali için tıklayın

Eleştiriyorum, eleştirmeye de devam edeceğim. Okulumuzun haftalık gazetesi Anadolu Haber, her zamanki günü kurtarma zihniyeti ile görevine başarıyla devam ediyor. İki hafta önce yaptığımız Çevre Şenliği‘ni yazmışlar bu hafta da. Anadoludan bir ilk daha: Çevre Şenliği diye. Ancak bu nasıl bir şenlik haberiyse böyle haberde şenliği anımsatacak hiçbir fotoğraf yok. Sadece rektörümüzün, dekanımızın ve bölüm başkanımızın fotoğrafını basmışlar. Bu şenliği yapan öğrencilerin, şenliğe dair bir aktivitenin tek bir kare bile fotoğrafı yok.

Bunun böyle olacağı belliydi zaten. Anadolu Haber’den gelenler öğleden sonra ayrıldılar. Programın geri kalanında olanları da bastırmış olduğumuz program akışından yazmışlar. Film gösterimi yapmışız mesela 🙂 Allahalla. Dört sütunluk haberin 3 sütununu rektörün konuşmasına ayırmak, organizasyonda emeği olan onca kişi için ne kadar tercih edilir bir bakış açısıdır bilemem.

Ama yukarıda da dediğim üzere, bir şenlik haberi üç tane fotoğrafla verilemez. Hadi verilsin, bu fotoğraflar konuşmacı fotoğrafı olamaz. Şenliği önemli yapan onun açıkhava etkinlikleri değil midir?

Anadolu Haber’in bu az kaliteli habercilik anlayışına üzülüyorum. Ben gazeteci değilim, ancak bir okuyucu olarak böyle bir gazete okumak istemiyorum. Teşekkür ederim.

2 responses to “Anadolu Haber’in Süper (!) Haberciliği

  1. Ne bekliyordun ki?

  2. Aslında çok bir şey beklemiyordum. Ama biraz da şenliğin arkasındaki gerçekten emekten bahsetseler hiç fena olmazdı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s