Calculus II Vizesi, Doğum Günüm

Görmemişin katanası ve ben

Yaz okulunda malum para verip iki tane sınav hakkı satın alıyoruz. Bu ifadenin aslında hoş karşılanmayacak türden olduğunu biliyorum. Ama kızıyorum gerçekten. Calculus II‘nin ilk vizesini olduk salı günü. Daha önceki vizelere de baktık o kadar, bu kadar kazığını görmedim ben! Hocamız elbette daha iyi bilir ama bu sınavı bu şekilde hazırlamasının amacını, mantığını bir türlü anlayamadım. Yani tamam, biz de başka okullardaki gibi yaz okuluna geldik, hoca bizi geçirsin demiyoruz. Biliyorum ki yaz okulundan hocanın aldığı para muhtemelen çok da tenezzül edilmeyecek bir miktar. Geçen seneki fizik hocamızın dediği cümle bu aynen.

Bilmiyorum işte, kızgınım kısacası. Malum bir de annemin ameliyat durumu, misafirler vs derken bu vizeyi kurban ettik işin gerçeği. İnşallah umudumuz, başımızın tacı Sedat Hoca, final sınavını hayır dualarıyla vermemizi sağlar da bir ömür sağlığına duacı olurum 🙂

19 Temmuz’da da malum 22 senelik bir geleneğin devamı olan doğum günüm vardı. Ertesi gün matematik sınavının olduğunu düşünerek hiç bir şey yapmadan, gerçi sırf doğduğum gün diye özel bir şey de yapmam gerekmiyor artık saçma geliyor, geçirdim. 20 Temmuz her ne kadar Calculus II sınavından çuvallamış olsam da hem annemin hastaneden çıktığı hem de dayımın süpriz yapıp ufak bir kutlama tertiplediği harika bir gün olarak aklıma kazındı. Bu harikalığa bir de Sedat Hoca’nın çarşamba ve perşembe ders yapmayacağını söyleyerek ertesi günü düşünmeden film izlememi sağlaması, bu krallığı yapması eklenince daha bir tadından yenmez oldu.

Yakın zamanda hayatımdaki önemli devrelerden birisini kapatacağım gibi geliyor bu aralar. (Bu cümleyi bir daha okudum da hata nerede bulamadım.)  Doğum günümün en sevdiğim yanı her ne kadar çoluk çocuk işi gibi görünse de halen daha sevdiğim ve beni acayip mutlu eden doğum günü mesajları oldu. Çok iyi tanıdığım insanların kutlamadığı ama çok az tanıdıklarımın da çok samimi bir şekilde kutladığı bir doğum günü oldu. Şaşırdım ve mutlu oldum 🙂 Üşenmeden herkese cevap yazdım. Özelden atana özelden, sözelden atana sözelden cevap verdim. Ama mutlu oldum. Mutlu olmaya ihtiyacım var zira. Kimdi lan hatırlamıyorum birisi Mesut “zira” sözcüğünü çok fazla kullanıyorsun demişti. Sercan sen miydin lan?

Volkan ve Halil‘le ekimde ölmezsek bir metal festivali düzenliyoruz. Yavaş yavaş hazırlanmaya başladık. İyi olacak bakalım. İşte bu festivale kadar bu mutlu havamı koruyabilirsem acayip başarılı olurum gibi geliyor 😀

Doğum günüm kutlu olsun 🙂

3 responses to “Calculus II Vizesi, Doğum Günüm

 1. -yok la ben demedm onu..ben artk insanların konuşma hatalarını bulmamaya çalşyrm.çünkü bazıları çok ters tepkiler werebilio 😀

  -o bahsettiğin cümlede ki anlatım bozukluğu da ”yakın zamanda” yı yanlış yerde kullanmışsın..şöyle olsa daha güzel olabilirmiş: ”Bu aralar, hayatımdaki önemli devrelerden birini, yakın zamanda kapatacakmışım gibi hissedyrm.”

  sanki yorumumun ilk kısmı ve ikinci kısmı birbiriyle çelişti 😀

 2. Hakikaten o ifade hiç hoş olmamış. Fizik hocanın belirttiği gibi, alınan miktar hocaların tarafından bakıldığında hiç de tatmin edici değil. Ama biz burada eğitim-öğretim hizmeti veriyoruz. Bir de sadece sınav için değil ki, 7 haftadan toplamda 98 saat ders veriyoruz. verdiğin prayı 98’e böl sonra hocanın eziyetini düşün.
  Bazen de diyorum kendimce, öğrencilerin yorumlarına bakıp, keşke biz de okul dışında CALCULUS muayeneleri falan açsak, direk pralarını alıp bu öğrencilerin sonra ders verip geçirsek. Yani sağlığı nasıl paraya döküyorlarsa biz de aynı işi eğitim için mi yapsak. Sonra öğrenci memnun, hoca memnun. Parasını verdim geçirdi durumları daha rahat söylense.
  Neyse, ben yine de iyi niyetimi koruyarak derslere devam edeyim, Final’e az kaldı Mesut. Sende niyetini koru ve çalış. Unutma, çalışmadan dualar bile kabul olmazmış ;).

  Bu arada, geçen seneden sonra tekrar girip takip ettim siteni. Hoş içerikler var, tebrik ederim seni.

 3. Yorum için çok teşekkür ederim hocam. En başından beri iyi niyetinizin farkındayım zaten bunun için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi çalışacağım, o yazdığımı da sınavdan sonra bir öflkeyle yazmıştım. İnsan mantıklı düşününce işin gerisini de görebiliyor.
  Tekrardan teşekkür ederim yorumunuz ve ilginiz için 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s