Vulgarity Of László Molnár/ Laszlo Molnar’ın Terbiyesizliği

Bir süre önce Volkan‘la Sercan‘ın evinde kalan Erasmuslu elemanları yazmıştım buraya sevgili okur. Macaristanlı bu iki arkadaşla ilk zamanlar gayet güzel idare ediyorduk. Ama sonra herşey tersine döndü.

Geçenlerde bunlar “Bu ev bizim sağlığımız için uygun değil” diyerek evden ayrılmışlar. Ev çok pismiş falan demişler. Olabilir doğaldır. Eşyalarını alıp gitmişler.

Bunun üzerine Volkan’da benim facebook profilime biraz da sitemle şu cümleyi yazdı: “

“erasmuslu genç arkadaşlarımız evi terketti lan 😀 çok mutluyum!”

Farkettiğin üzere sevgili okur bu cümlede en ufak bir yanlışlık, bir hakaret vs yok. Altındaki yorumlarda da aynı şekilde elemanlara yönelik bir kırıcı ifade yok. Ancak sen gel gör ki bu elemanlardan ilk gelen olan Lazslo, bu yazının altına yorum yapmış. Üstelik benim profilim üzerinden. Terbiyesiz herifin yazdığı yazı bu:

Volkan, you are a discusting animal, I can’t understand how can you live that way…I think you should not live with erasmus people anymore, maybe with pigs…but pigs are cleaner than you are 😉

Kıytırık İngilizcesiyle google translate falan mı kullandı ne yaptı anlamıyorum. Böyle yazmış. Gördüğünüz üzere doğrudan adama hakaret ediyor.

Terbiyesizliğin Tanımı

Şimdi bu zannediyor ki yanına kâr kalacak. Hayır. Ekran görüntülerini alıp okuldaki Erasmus Ofisi‘ne vereceğiz, ayrıca savcılığa da suç duyurusunda bulunacağız. Adres olarak da bizim okulun Erasmus Ofisini vereceğiz. Yaptığını yanına bırakmayacağız. Facebook profilini şikayet ettik. Lütfen bu yazıyı okuyan, Volkan’ı seven herkes de şikayet etsin. Herifin profilinin linkine benim profilim üzerinden ya da ismini aratıp yer’e Eskişehir yazarak ulaşabilirsiniz. Direk link vermiyorum. Volkan’ı ve Sercan’ı seven herkesin özellikle Koray, Yakup, Alper, Mert, Merve, Burcu, Emre, Yunus, Halil, Mehmet, Pınar’ın kesin şikayet etmesi lazım.

Adamlardaki cesarete bak sen! Yalnız şu da bir gerçektir ki sevgili okur, Türkiye’de adli yollarla hallolamayan çoğu şey mahalli yollarla da halloluyor. Evet.

Bu arada diğer Erasmuslu eleman David’le bir problem yok. Zaten evdeyken de kendisi daha uyumlu ve samimi bir arkadaştı. Ona karşı hiç bir öfkemiz yok.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s