Her Yerde Kan Var!

 

Her Yerde Kan Var!

Bu sabah yarı uyanık bir vaziyette saatler sonra çuvallacağım Air Polluiton Control sınavına gitmek üzere okula giderken bu stickeri yapıştırıldığı direkten düşmek üzereyken söktüm. İlk bakışta haddini aşmış bir siyasi söylem, bir propaganda gibi düşünsemde az önce yaptığım küçük bir araştırma ile gerçekten önemli bir noktaya değinmek için hazırlanmış bir farkındalık eyleminin bir parçası olduğunu gördüm.

Eskişehir’de Barlar Sokağı civarında bolca görebileceğiniz bu sitckerlar özetle hayvanlara yönelik şiddetin ve hatta dehşetin sonlandırılmasına yönelik bir çalışmanın ürünü. Malum şehrimizde de özellikle pek çok vatandaşımızın evinde hayvan beslediğini düşünürsek bu durumun aslında toplum vicdanı için hiç de görmezden gelinecek bir unsur olmadığını anlayabiliriz. En azından hayvan sahiplerinin ısrarla diğer insanlara söylemeye çalıştıkları şey de bu.

Bu blog, her zaman böyle faydalı ve insan olmanın gerektirdiği gibi davranmayı öğreten çalışmalara destek olmuştur. Lütfen aşağıdaki linklere tıklayarak en azından bu projenin arkasındaki insanların demek istedikleri şeylere şöyle bir göz atınç Böylelikle sıradan insanların bir adım önüne geçmiş olacaksınız. Ve belki bir gün hiç bir işinize yaramasa bile sevgilinize ya da sevgili adayınıza bu konuda ahkâm kesebileceksiniz. (Şaka yapıyorum sakın! )

http://heryerdekanvar.blogspot.com/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s