Derste Tek Başına!

Çarşamba sabahı için uzun süredir almayı planladığım Çevre Politikaları dersini aldım. Bu dersi Ethem Torunoğlu veriyor. Kendisi ile daha önceden de tanışmışlığımız var.

Neyse bu hafta kalktım erkenden hazırlandım gittim okula. Ve sevgili okur 5 senelik üniversite; ondan önce de 12 senelik ilk ve ortaöğretim hayatım boyunca hiç başıma gelmeyen o olay meydana geldi! Derse kimse gelmedi. Sadece Ozan Hoca, Ethem Hoca ve ben vardık.

Bunun üzerine Ethem Hoca çok kızdı. Öff ne biçim kızdı hem de. Ben Ankara’dan geliyorum, öğrenciler kalkıp gelmiyorlar dedi. Ben hariç herkesin bir notuna sıfır verecekmiş. Ozan Hoca’da çok kızdı. O da Çevre Yönetim dersinde bunun acısını çıkaracakmış. Sınıfta sadece ben olduğum için hoca bunun acısını da benden çıkardı. Bir sürü soru sordu. Bilemedim hiç birini…

Ethem Hoca'nın kitabı. Adıma imzalı bir kopyası kitaplığımda mevcuttur.

Ethem Hoca ÇMO Başkanlığı yapmış değerli bir meslek erbabımız. Belediyeci yönü de var. Üstelik yazarlık vasfına da sahip! Anlayacağın sevgili okur, iyi bir seçim yaptığımı düşünüyorum bu dersi alarak. Üstelik çok pis de sevaba girdim zira Alper‘in, Emre‘nin falan da bu dersi seçmesine ben vesile oldum. Bakalım bu dönem bizlere neler gösterecek sevgili okur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s