Güven Erkin Erkal’la “En Başından Günümüze Türkiye’de Rock Tarihi”

Bir Türk rock müzik dinleyicisinin, bir türk metalcisinin bence muhakkak izlemesi, katılması, soru sorması gereken bir etkinlikti bu. O gün katılan 80-100 arasındaki arkadaşa en derin sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

Bu sene Anadolu Üniversitesi Rock Kulübü olarak biz, tüm zorluklara göğüs gerip sponsor dahi bulmadan (bulamadan demek daha doğru olur, çünkü biz kişisel gelişim saçmalıkları benzeri etkinlikler yapmıyoruz. Yapıp insanlara siz süpersiniz, her biriniz teker teker de süpersiniz, ikiyle çarpıp üçe bölünce de süpersiniz desek, bunun da adına etkinlik desek acayip sponsor bulurduk, neyse) etkinliklerimizi sürdürüyoruz.

Bu etkinliğimizde de konuğumuz Türkiye’ye rock müziği ve metal müziği tanıtan, piyasanın bilinen isimlerinden radyocu, televizyoncu, dergici ve aklınıza gelebilecek hemen her pozisyonda gönüllü olarak başarılı işler çıkarmış Güven Erkin Erkal oldu. Güven Abi asistanıyla birlikte pazar günü akşam 6 gibi Eskişehir’e indi. Volkan’la karşıladık, hemen otele getirdik. Eşyalarını yerleştirip hiç hız kesmeden Barlar Sokağı’na geçtik. Güven Abi’nin eskiye dayanan bir tavla maçı varmış zira. Neyse Güven Abi’yi tavlayla bırakıp biz de akşamki konser için hazırlandık.

Konsere gittik. Konser boyunca da yakın durduk birbirimize. Konserden sonra Güven Abi’yi oteline bıraktık ve bir sonraki gün olan pazartesiyi beklemeye başladık.

Pazartesi günü Güven Abi’nin yüzü suyu hürmetine hayatımızda ilk defa beş senenin ardından TAŞ BİNA‘ya yemek için girdik Alper, Volkan, ben ve misafirimiz. Yıllardır taş duvarların ardında neler vardır lan acaba diye düşlüyorduk. Girince ve yemek yemeye başlayınca gördük ki pek de birşey yokmuş sevgili okur. Fiyatları da normal. Abartılacak bir yer değil. O yüzden çok üzülmeyin.

Yemek faslından sonra hemen bizim kampüse geldik Alper ile ben. Sunumumuz vardı. Onu hallettik hemen. Daha sonra paldır küldür tekrar diğer kampüse geçtik görevliydik zira.

Neyse biz gelene kadar Volkan sağolsun yerleştirmiş panel için gerekli görsel ve işitsel malzemeyi salona. Gittiğimizde Güven Abi hazırdı. Kısa bir süre sonra da başladı zaten.

Anlattıklarından tek bir kelime dahi bahsetmeyeceğim burada. İnanılmaz emek verilerek hazırlanmış bir çalışma olmuş. Güven Abi bizlere çok nadir parçaları dinletti. Süper videolar gösterdi.

Etkinliğin sonunda ise İstanbul Agop Zilleri‘nin süpriz hediyelerini dağıttı. Bir tişört ve bir Alchemy laz balıkçı beresi. Sağolsun varolsun 🙂

Başarılı bir organizasyon olduğu kanısındayım sevgili okur. Yani kulüp olarak elimizden gelenin en iyisini yaptık. Bu arada söylemeyi unutmayayım, OGÜ Rock Kulübü‘de sağolsunlar destek verdiler. Fotoğraf makinemin şarjı bittiği için yine Volkan’ın çektiklerini kullandım bu yazıda.

Etkinlikten hemen sonra Güven Abi’yi ve asistanını yolcu ettik İstanbul’a. Ardından da söz verdiğimiz gibi ağlamadık.

Alper - Volkan - Güven Erkin Erkal - ben - Halil

One response to “Güven Erkin Erkal’la “En Başından Günümüze Türkiye’de Rock Tarihi”

  1. benim çektiğim fotoğraflar 😀

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s