Proofhead In Da Staj 2

İkinci haftanın ilk gününde staj yaptığımız birimi değiştirdik. Bu hafta da Ortak İş Sağlığı ve Güvenliği biriminde takılacağız Aslan Abi‘yle. Burada üç tane çok iyi mühendisle ve bir tane de doktor beyle tanıştık. Hemen ilk gün denetime gittik.

Anahtarı asla boru ile kullanmayın

Bir ay kadar önce aldığımız OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Denetçi belgelerimizin ne işe yaradığını bugün gördük. Gittiğimiz kablo imalatı fabrikasında risk analizleri yaptık. İtiraf edeyim bu işi çok sevdim sevgili okur.

Ertesi gün ilk günden biraz daha az hareketliydi. Pencere imalatı yapan bir tesise gittik. Burada da acayip problem yaratan bir sorumlu vardı. Alelacele bakıp çıktık. Daha sonra daireye dönüp gördüklerimiz hakkında rapor yazdık.

İlle de güvenlik arkadaş!

Bu arada 2. gün, ilk gün tanışmadığımız Beril Hanım‘la tanıştık. Kendisi Maden Mühendisi ve tıpkı diğer mühendisler gibi çok iyi bir mühendis. Burada seviliyoruz galiba sevgili okur. Yani şu an hissettiğimiz kadarıyla bize gıcık kimse yok. Ha bugün bir de Moğolistanlı bir stajer ile tanıştım. Bu arkadaş da hemen yanımızdaki ABİGEM‘de başlamış staja. Konuştum tanıştım. İyi oldu.

Aslan Abi ile birlikteyiz sevgili okur. Günlerimiz atarlı, tutarlı, fabrika köşelerinde geçiyor. Kah kızıyoruz; kah gülüyoruz. Öğle yemekleri de fena değil. Dur bakalım nazar değmez lan inşallah.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s