Eskişehir Rock Topluluğu’ndan Headbang Fest III Hakkında Açıklama

Sevgili dostlar ve ilgilenen arkadaşlar,

Bu açıklamayı ortalıkta dolaşan ve dolaşması muhtemel yanlış duyumların önüne geçmek ve tarafların zarar görmesini engellemek adına yapmak gereği duyduk.

24 Temmuz 2011 tarihinde Antalya‘da Hayali Bar isimli mekanda düzenlenen Headbang Fest III isimli organizasyona kendi isteğimiz ile katıldık. Etkinliğin facebook sayfasından ilgili şahıslara mesaj atarak konser için menajerliğini yaptığımız Garmadh ve Godspel grupları için başvuru yaptık. Organizasyonu yapan arkadaşlarda Godspel grubunun kendileri için uygun olduğunu ve çıkmamızdan mutluluk duyacaklarını belirttiler sağolsunlar. Yalnız en baştan  grubumuza yol parası ve sahne ücreti ödeyemeyeceklerini, İzmir’den gelecek grupların da aynı şartla gelmeyi kabul ettiklerini belirttiler. Öbür şekilde olunca organizasyon yapan arkadaşlara bir şey kalmıyormuş. Godspel grubumuz 5 kişiden oluşmaktadır. Yol parası dahi almadan gidip bir yerde sahneye çıkmak pek çok yeni grup için katlanılmaz olsa da kabul etmek zorunda kalınan bir husustur malum.

Biz de Eskirock ekibi olarak madem Antalya’ya gidiyoruz, birkaç gün önceden gidip şehrin tadını çıkaralım diye konserden önceki cuma günü şehre gittik. Aynı gün konserin yapılacağı mekana gittiğimizde sağolsun organizasyon yapan arkadaş Mustafa Ozan bizi karşıladı. Mekan bugüne kadar katıldığımız pek çok metal organizasyonunda olduğu gibi küçük bir yerdi. İlgili arkadaşımız bize konser günü gerekli tüm donanımın sağlanacağını söyledi. Davulla ilgili olarak da china ziline kadar tüm detayların olacağının teminatını verdi. Konuşmanın devamında etkinliğin 15.00’de başlayacağını ve akşam 20.00 gibi biteceğini öğrendik. Arkadaşa bu saatin biraz erken olduğunu söylediğimizde aldığımız cevap “Türkiye’nin her yerinde metal konserleri gündüz yapılır” oldu.

Konser günü saat 12.00 civarında mekana önce grubumuzun vokali gitti. Ancak konsere 3 saat kalmasına rağmen en ufak bir hazırlık yapılmamıştı. Saat tam 15.00’de mekanda olduk. Tıpkı organizatör arkadaşımızın önceden belirttiği üzere katılımcıların çoğu 18 yaş altı arkadaşlarımızdı. Bu ilginin olması bizi bir açıdan sevindirdi zira bu arkadaşların bu yaşta bu müziğe ve kültüre bu denli ilgili olmaları ve Antalya’nın bunaltıcı sıcağında dahi simsiyah Megadeth, Metallica tişörtlerinden vazgeçemiyor olmaları güzeldi. Ancak aynı gençlerimizin ellerinde Efes Dark biralarla komaya girecek kadar sarhoş olup kendi sağlıklarına bu denli kayıtsız kalmaları da bizi üzdü. Elbette ki bunlar kişisel seçim ve tercihlerin bir sonucudur.

Saat 17.00 olmasına rağmen konser halen başlamamıştı. Organizasyonu yapan arkadaşa, en azından bir soundcheck alabilecek miyiz, diye sorduğumuzda arkadaşımız, stüdyoda almadınız mı, diye sordu. Biz sorumuzu yanlış anladı diye düşündük. Davul ekipmanı yetersizdi ve kros pedallara bastıkça davul öne doğru kayıyordu. Ancak çok daha önemli bir durum ise konser için gruplara sunulan tesisatın 8 kanallık bir mikser ve bir monitörden oluşmasıydı. Bu ekipman grubumuzun çalabilmesi için yeterli değildi. Bu sıkıntıyı dile getirdiğimizde de arkadaşımız bize kendi amfimizi kendimiz getirmemiz gerektiği ve Türkiye’nin her yerinde bu şekilde olduğunu söyledi. Grupların sıralamasını sorduğumuzda ise kötü gruptan iyi gruba şeklinde olduğunu söyledi. Bu şekilde biz ikinci sırada çıkarak sahne alan en kötü 2. grup olacaktık.

Aynı etkinlikte sahne alacak Yagbu grubunun yol parası kaynaklı bir sıkıntıdan sahne alamayacağını öğrendik. Daha sonra organizasyonu yapan arkadaşımıza Eskişehir’den grupla birlikte gelen Eskirock ekibini misafir etmesi konusunda bir sıkıntı olup olmadığını sorduk. Ancak hiç beklemediğimiz bir yanıt aldık. Organizatör arkadaşımız yol parası vermediği, performansı için ücret ödemediği ekip için bir de giriş ücreti talep edince artık o ana kadar kabullendiğimiz herşeyi bir kenara bırakmak durumunda kaldık. Arkadaşımız bu durumun yine Türkiye’nin her yerinde bu şekilde olduğunu söyledi bize. Biz bu ücreti vermeyeceğimizi zira bizim çok uzak mesafeden geldiğimizi, yanımızda bir kitle getirdiğimizi söyledik. Organizatör arkadaş da mekan sahibinin böyle bir şeye izin vermeyeceğini söyleyip “O zaman çıkamazsınız” gibi talihsiz bir telkinde bulundu. Biz de “çıkmayız” deyip vedalaştık. Topluluğumuz bünyesindeki hiç bir grubumuz sadece sahneye çıkabilmek için mantık dışı dayatmaları kabullenecek gruplar değillerdir. Ülkemizdeki hiçbir grubun da bu şekilde olmaması gerektiğine inanıyoruz.

Eskişehir Rock Topluluğu olarak, sahneye çıkardığımız hiç bir misafir grubumuza iyi kötü ayırımı yapmadık. Tüm gruplarımıza performanslarını kusursuz sunmalarını sağlayacak asgari şartları sağladık. Buna eksiksiz davul ekipmanları, amfiler, ışık sistemi dahildir. Şehir dışından gelen ya da şehir dışından elemanı gelen gruplarımızın etkinlik öncesinde geliş ve gidiş biletlerini temin ettik. Gruplarımızı şehrimize geldiklerinde karşılayıp, ayrıldıklarında uğurladık. Etkinlik günü gruplarımızın tüm ihtiyaçları ile ilgilendik. Bu konuda teminatımız da yine aynı etkinlerimizde sahne alan dostlarımız, arkadaşlarımız ve misafirlerimiz yani gruplardır.

Bizce Antalya’daki en büyük yanlışlık, organizasyonu yapan arkadaşların ki biz bunların bir tanesi hiç görmedik bile, kendi organizasyonlarını yerine göre sahiplenip yerine göre topu mekan sahibine atmalarıdır. Her eksikliği, olumsuzluğu Türkiye’nin her yerinde böyledir diye savuşturmak ise ülkemizde kaliteli organizasyon yapan dostlarımız için hakarettir.

Ancak yine de Eskirock ekibi olarak etkinlik sonrasında ya da oradan ayrılırken tarafımıza bir hakaret ya da kötüleme almadık. Bu konuda duyarlılığı için Antalya’daki arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Olayların bu şekilde gelişmesi bizi de üzmüştür. Organizasyon ekibine yakın çevrelerden grubumuzun Antalya’ya tatil yapmak için geldiği zaten sahneye çıkmayı düşünmediğimiz şeklinde duyumlar aldık. Bunlar bizi üzmüştür. Yanımızda 6 parça sahne ekipmanı ile Antalya sıcağına katlanmamızın sebebi tatil yapmak değil, oradaki müzikseverlere ulaşabilmektir.

Bu duyuruyu birkaç cümle halinde ve resmi sözcüklerle ifade etmek yerine daha samimi olduğuna inandığımız bu yazı ile yapmayı uygun bulduk. Eğer sevdiğimiz bu müzik adına birşeyler yapılmak isteniyorsa organizasyon yapanların %100 kâr hedefli iş yapmayı bırakmaları gerektiğine inanıyoruz.

NOT: Organizasyon’u yapan Mustafa arkadaşımız açıklamayı kendi adıma yazdığımı zannederek facebook’tan arkadaş olarak silmiş beni. Açıklama tüm Eskirock insiyatifinin ortak düşüncesidir. Beni sildiği için bana ettiği hakaretleri başka kanallardan öğrenmek zorunda kaldım. Siz aramakla uğraşmayın diye aşağıya ilave ediyorum. Bir de yazışmalarımızı yayınlamış. Onlara da bakın.

Eskişehir Rock Topluluğu’nun Antalya Headbang Fest III Hakkındaki Açıklamasına Zorunlu Cevap

24 Temmuz Pazar günü Antalya’da düzenlediğimiz konserle ilgili bazı yalan yanlış yapılan maksatlı açıklamaları ortaya çıkarmak için .. Facebook profili Mesut Proofhead Çiftçi olan Eskirock görevlisi ile önceden yaptığım konuşmalar print screen şeklinde açıklamada eklidir.

1.Bana mesaj atan Mesut Proofhead Çiftçi arkadaşa sadece Godpell grubunun uygun olduğunu değil Garmadh ile Gospell’den birini seçmesini ilettik.. Kendisi Godspell grubunu uygun buldu ve biz de özellikle beklettiğimiz sıraya kendilerini koyduk..

2.” Yol parası dahi almadan gidip bir yerde sahneye çıkmak pek çok yeni grup için katlanılmaz olsa da” diyen grubun ilerisi için neler düşündüğünü size bırakıyorum.

3.Metal konserleri Türkiye’de genelde gündüz başlatılıyor. Bunun nedeni katılan kişilerin 18 yaş altında olması, mekanların akşam programları olduğu için izin vermemeleri gibi nedenler. Özellikle Antalya’da metal seyircisi konusunda yaşadıklarımızdan dolayı saati erkene aldık. İzmir’de Befrock bünyesinde 2 sene boyunca 13’e yakın metal konserinde bulundum. Hepsinin başlama saati öğleden sonra 2 ya da 3’tü.. Buna Blacktooth,Uçk,Affliction,​Rampage’in aynı anda sahne aldığı [http://www.facebook.com/ev​ent.php?eid=63537334458] konser de dahil ! Arkadaşlarımız Türk Metal efsaneleri olduklarından (!) zamana bile içerleyerek açıklamaya koyma gereği duymuşlar..

4.Mekanda china ziline kadar davul ekipmanı olacağını söylemiştim. Mekanın işletmecisi ve sahibi ayarlanacağını söylemişti.. Antalya Headbang Fest II’de sorun yaşanan davulun da özellikle 2-3 kere söylememle kesinlikle değişeceği ieltilmişti. Konser günü davulun eskisi olduğunu görünce mecbur işletmeci ile alto zil arayışına çıktık ve kalan 4 grubun üstelik 1’i İzmirli Black Grubu Decayed Darkness çalabileceği ekipmanı sağladık. Davuldaki sorunlara rağmen gruplar katılan arkadaşları tatmin ettiler diye düşünüyorum.. Elimizden bu geldi.

5.Konserimize gelen bir arkadaşın çok içme ya da başka nedenlerden dolayı kötü vaziyete düşmesini bile dillerine dolamak nasıl bir “Metal Müzik” anlayışıdır takdirinize bırakıyorum.

6.Arkadaşlara soundcheck alabilirmiyiz stüdyoda almadınız mı dememin nedeni sahne alacak grupların o gün sabahtan stüdyo almalarıydı.. 2-3 gün önceden Antalya’ya gelen grubun stüdyo alma gereği duyacağını düşünmüştüm.

7. Sahne almadan önce her gruba soundcheck alma süresi verildi. Ayrıca amfi hakkında bir önceki gün ve konser günü mekana gelince amfiyi sorun yapmayan eleman yanındaki 6-7 misafirinin ücretsiz alınmayacağını duyunca bunu ileri sürmesi bambaşka bir ikiyüzlülük olsa gerek.. Önceki sahne aldıkları Kocaeli’nde içki bile verilmemesini bana söyleyip an azından içki isteyen kişi söylediği gibi tatil yapmaya değil konser vermeye gelseydi Decayed Darkness gibi çalıp birasını da içecekti. Misafirlerinin beleş girme konusunu söylediğim mekan sahibinin “ayıp olmasın o kadar gelmişler girsinler” sözü üzerine alabileceğinizi ilettim. 40 bilet kesilen konserde mekana bunu söylemeyi uygun bulmadığımdan başta alamam demiştim ki 6-7 kişi misafir olarak alınamaz . Misafirleri de beleşe alacağımızı söylememe rağmen bu sefer amfi istekleri dillendirildi. Zaten bu diyaloglar arasında kendileri “tatil yapmış oluruz” dediler ve çıkmadılar. Headbang Fest I’de yer alan Yabgu ve Metropolis grupları amfilerini kendileri getirmişti. Headbang Fest III’de sahne alan Decayed Darkness amfisini kendi getirdi. Amfi olayı önceden bildirilse diğer grup veya arkaşlardan ayarlanabilirdi. Konsere çıkmak isteyen grup 4 grubun çalabildiği -üstelik biri Antalyalı 7 kişilik senfonik metal grubumuz Spritual Chaos- mekanda bunu sorun etmeden sahne alabilirdi. Önceden amfi isteği hakkında bilgi de verilmedi.

8. “Organizatör arkadaşımız yol parası vermediği, performansı için ücret ödemediği ekip için bir de giriş ücreti…” diye başlayan cümleden kafa yapısını görebiliyorsunuz. Konserimizde sahne alacak gruplardan ücret istenmedi istenmez de hiçbir yerde. Yanlış anlaşılabilecek böyle bir söz hangi kasıt ile yazıldı bilmiyorum. Metal grubu bas gitar davul vokal ve kendi üyelerinden oluşur yanında misafirleri de buna dahil değil sanırım!! Ki misafirleri sonradan ücretsiz olarak alabileceğimizi söyledim.

9.Yabgu grubunun çıkmama nedeni konsere 3 gün kala geliş paralarını da karşılamamız isteğiydi. Maalesef bunu karşılayacak durumumuz yoktu. Sadece dönüşlerini karşılayacaktık. Her üyesi benim samimi arkadaşım olan Yabgu’nun böyle bir açıklamaya konu edilmesinden dolayı ayrıca özür dilerim. Bu özürü densiz ve ikiyüzlü açıklama yazanlardan dostlarım da ister sanırım !

10. Sahne alacak gruplar kötü iyi diye sınıflandırılmaz Metal piyasasında. Albüm,EP,beste ve hayran kitlelerine göre sıralama yapılır. Şehir dışı gruplar da; Antalya gibi metal müziğin yeni filizlenmeye başladığı şehirlerde el üstünde tutulur. İlk Headbang Festimizde Yabgu headliner olarak son çıkmıştı.Grubun son çıkması afişte en üste olması en sağlam headliner da denebilir olduğunu gösterir. Bunu Eskirock mensubu dostumuz bilmiyor sanırım. Decayed Darkness bestesi olan İzmirli Black grubu Godspell de EP’si olan sağlam gruplar. Onun için Yabgu’dan sonra 2. ve 3. sırada yer aldılar afişte.. Konserde afişe göre tersten çıkmaları albümlü besteli grupları sona koyma anlayışımızdan geliyor. Konser yapan herkes bu kuralı bilir. En kötü 2. oldukları için sondan 2.ye koymadık arkadaşları ! Antalyalı grupları da Antalya’daki kitlelerine göre afiş ve çıkış sırasına koyduk; itiraz da gelmedi. Bestesi olan grubu diğer cover yapan gruplardan ayırmak onlara kötü demek değildir. Antalyamızda bi elin parmağını geçmeyecek kadar olan (Sadistic Obsession, Spritual Choas, Scar That Prove, Savarona..] metal gruplarına yaptığımız konserlerin hepsinde yer verdik vermeye de 4. konserimiz ile devam edeceğiz !

Mesut Proofhead Çiftçi şahsında Eskirock adına yapılan çarpık, yalan ve kasıtlı açıklamayı üzüntü ile karşıladım. Metal müziğe ve gruplara kişisel olarak ne kadar destek verdiğimi bilmeyen yoktur. Metal Müzik gönül işidir. Her türlü zorluğa karşı sahne alıp çalmaktır. Yapılan konseri ücretsiz ve halka açık yapmayı ben de isterim ama bunun ses sisteminden mekan kirasına bilet basımına kadar türlü zorlukları var. Kabul ettiğimiz için konser yapıyoruz ama karşımıza böyle kişilerin çıkacağını tahmin etmiyoruz. İlk amacım para kazanmak olsa Metal Müziğe aşık olup konser düzenleme ihtiyacında olmazdım emin olun. Konserde yaşanılan bazı aksilikleri şahsımı ve Headbang Fest konserlerini aşağılayıp sözüm ona küçük düşürmeye çalışanların maskeleri açıklama ve aşağıdaki fotoğraflar ile düşecektir. Kimse bana konserin nasıl yapılacağını öğretmeye kalkmasın. Metal müziğe emek veren Antalyalı dostlarımla daha sorunsuz ve sağlam konserlerde görüşmek üzere..

Eskirock adını açıklama: http://proofhead.wordpress​.com/2011/07/29/eskisehir-​rock-toplulugundan-headban​g-fest-iii-hakkinda-acikla​ma/ [Mecburi Cevap niteliğindeki açıklama ve fotoğraflardan sonra arkadaş Eskirock adını bir daha kişisel olarak kullanabilecek mi merak ediyorum]

Antalya Headbang Fest düzenleyicilerinden M.Ozan Türkmen

Tıklatınca kocaman olur

Tıklatınca büyür

Tıklatınca kocaman olur

7 responses to “Eskişehir Rock Topluluğu’ndan Headbang Fest III Hakkında Açıklama

 1. Bence organizatör ve organizasyon yapmaya çalışan kişi ayrımını iyi yapmak gerekir, zira hepsine organizatör demek gerçekten emek verilerek hazırlanan organizasyonları yapan şahısların emeklerine ve şahıslarına hakarettir.
  Soundcheck ve linecheck kavramlarının ayrımını da yapabilmeli bir sözüm ona ”organizatör”… Soundcheck almanın amacı performans verilecek olan mekan dahilindeki ve mevcut şartlardaki sistemi, ekipmanları ve akustiği en verimli bir şekilde kullanmaktır, eğer grup stüdyoda performans verecekse orada soundcheck alınabilir evet ancak grupların stüdyo yapma nedenleri grupla ilgili mevzulardır, grupla ilgili sorunların giderilmedir.
  Tarafımca ”Türkiye’nin her yerinde bu böyledir” düşüncesinin bahaneden başka birşey olmadığı kanısındayım, ayrıca özellikle son 3-4 yılda Türkiye’nin birçok farklı şehrinde (Metal konserlerinin yapıldığı) organizasyonlarda gerek grup üyesi, gerek menajer, gerekse dinleyici olarak bulundum, kusura bakmayın ama ”Türkiye’nin hiçbir yerinde bu böyle değildir”
  2. madde grupların emeklerine hakaret içerikli talihsiz bir açıklamadır, Metal için yapıyorum diyen bir insanın bu açıklamayı yazması zaten başlı başına bir çelişki göstergesidir.
  8. madde çarpıtılmıştır, misafir ve menajer farkını bilmeyen ve doğrudan art niyetli amatör bir mentalitenin göstergesidir.
  Arkadaşa Befrock olayından bahsetmemesini öneririm, bilen bilir, özellikle son yıllarda hiç de iyi bir referans değildir, Antalya’da yüzyüze yaptığımız konuşmada kendisine bahsetmemem ince düşünmemden kaynaklanıyor sanırım ama karşılığını bu şekilde aldığımıza göre böyle düşünceli devam etmemde bir anlam da göremiyorum 🙂 (Eski Befrock üyesi arkadaşlarım / dostlarım lütfen üzerlerine almasınlar bunu, son yılları ithafen yazdım)
  Kötü grup / iyi grup olayını yüzyüze konuşurken söyleyip açıklamada tam aksini iddia etmek ikiyüzlülükken Eskirock’a bu ithamda bulunmak da ciddi anlamda ikiyüzlülüktür, umarım idrak edebilirsiniz.
  Daha yazacak çok şey var ama çelişkilerle dolu açıklama yapılan bir durumda uzatmam da boşa emek sarfetmemle eşittir. Umarım Antalya’da gerçekten sağlam işler yapılır, çalmasak bile metal adına birilerinin gerçekten emek verdiğinini görmek ve o emeğin karşılığının alındığını bilmek şahsen beni mutlu edecektir.

  Saygılarımla,

  Halil Ceylan
  Eskirock Org.
  A’khuilon

 2. Ulaşım konusunda bir ekleme daha yapmak gerekirse; Secreenshotta şehiriçi ulaşımın Eskirock/Godspel tarafından sağlanacağı açık ve net bir şekilde belirtilmiş, bunu bir argüman olarak sunmak da başlıbaşına insanları yanıltmaya/kandırmaya yönelik bir eylemdir.

  Yorumumda yaptığım bir yanlışı az önce farkettim, saygılarımla yazarak bitirmişim ancak saygı hakedene verilir, ne kadar önemsersiniz bilmiyorum (ve açıkçası ne kadar önemsediğinizi de hiç önemsemiyorum) ama saygılarımla yazmayı bu yazının sonu için uygun bulmuyorum.

  Halil Ceylan
  Eskirock Org.
  A’khuilon

 3. ANTALYA HEADBANG FESTİVALİ GENEL TONMAİSTER’I MURAT KARACA

  selamlar arkadaşlar
  yazdıklarınızı okudum ve bazı seylerde size katılmadığımı ve olayları çarpıttığınızı görmekteyim buna müdahale etmek için size yazıyorum.ilk önce bu organizasyonu yapan arkadaşlarımız bende dahil hepimiz öğrenciyiz ve durumumuz belli amacımız hiç bir zaman para olmamıştır. Bizler de isteriz sizlere en iyi sahneyi sunmak ama mekan hakkında bilgi vermek istiyorum 120m2 2 katlı bir bar olup içerisinde evet 8 kanallı mixer 5 kolon 1 monitor bulunmaktaydı zaten bu mekana daha fazla kolon ve monitör koysaydık zannederim mekan kaldırmaz ve insanlar rahatsız olurdu.tıpkı küçük bir yeri havaya ucurmak ıcın gereksız yere bir sürü dinamit koymak gibi konser günü her gruba soundcheck süresi verildi ve gruplar soundlarını aldılar ve gerekli denemeleri yaptılar ayrıca mixer sizi neden bu kadar rahatsız etti anlamadım zannedersem bir orkestranız yok klasik metal grubu 4 veya 5 kişi olur 2 mikrofon desek 1 tanede klavye desek yine isteklerinizi karsılıyor zaten mekan kücük oldugu için davul ekipmanına herhangi bir ses ekipmanı döşemedik.gelelim davul konusuna bız elımızden gelenı yaptık davul konusunda ama bıze verılen sozler tutulmayınca mecbur oldu ama twin vardı zıl takımları ve bir alto mevcuttu kick ve trampetlerimiz meydan davulumuz herseyımız tamamdı zannedersem zillerde bi sıkıntı oldu ama istanbul right ayrıca istanbul hi hat takımı da vardı sadece tek sorun kick kısmında kı ayaklıgın kırık olması sebebıyle davulun kaymasıydı ama bunuda önüne birşey koyarak önledik eger önleyemeseydik bir death metal grubu bir black metal grubu ve metalcore grubu calamazdı ayrıca bu kadar detaya önem veren bir baterist ve grubun nasıl olurda kendi ekipmanı olmaz o da hayret verici. siz konserden 3 saat once geldınız sanırım mekana hazırlık yok demişssiniz konsere bir saat kala bütün kolonlar yerleştirildi mixer acıldı ve ilk gruptan baslanarak soundcheck alındı. benim sesle ilgili söyleyeceklerim bu kadar ayrıca hiç bir gruba zorlama yapılmadı gel cal diye

 4. öncelikle bu davul konusunda haklı olabilirsiniz doğru china zil yoktu kick sabit durmuyordu ve altonun teki eksikti evet bir çok rezillik yaşandı alkolle ilgili evet 18 yaş altı arkadaşlarımızın içkiyi fazla kaçırmaları gibi sorunlarımız oldu ama şuda bir gerçekki oraya bir çok insan godspell i merak ettiği için geldi ben Spritual Chaos grubunun Clean Vokaliyim biz 7 kişi çıktık evet ses sisteminden memnun değildik fakat en azından oraya bizi dinlemeye gelen insanlara saygısızlık yapmadık ve biz sahnemizi aldık godspell’inde sahne almasını bekliyorduk tam olarak sorunlar nedir bilemiyorum ama oraya kadar gelip sahnenizi almamak sizin antalyalılara saygısızlığınız olmuştur mekan organizatörleriyle anlaşamamanızı orada müzik için gelen insanların yüzüne vurmamanız gerekirdi biz sizin sahne almanızı bekledik şahsen ben sahne aldıktan sonra evime gitmek yerine godspell’i dinleyene kadar bekleyecektim bir çok olaylı bir gün oldu o gün tabi ki de bizde bu olayların yaşanmamasını isterdik başka etkinliklerde görüşmek üzere teşekkür ederim godspell ve garmadh grubunada başarılarımı iletirim…

 5. Yağızhan Eylik

  Öncelikle merhaba.bende GODSPEL grubunun gitaristiyim.GODSPEL tek L ile yazılıyor bunu belirtmek isterim:) Yazın için teşekkürler ama şöyle birşey var bazen durumlar önüne geçilmz oluyor.bunun saygısızlık olarak alınması bizi üzer cünkü bizde o kadar yolu sahneye cıkmak için geldik o kadar ekipmanı o yuzden getirdik ama bazı olaylar buna izin vermedi malesef . bu konunun tekrar acılmasını istemiyoruz artık . umarım ilerde başka bir organizasyonda gönlünü alabiliriz Antalya’lı dostlarımızın.Bizde Spritual Chaos a başarılar diliyoruz.

 6. Bu olanlara bakarsak her iki tarafta suçlu. Organizatör suçlu çünkü : Mekandaki ”sözde bateri” yeterli değildi. Kendi açımdan söylüyorum Ben Sadistic Obsession’un lead gitaristiyim. Ve şarkılarını çaldığımız gruplar Lamb of god, Arch Enemy vs… gibi baterinin en ön planda olduğu gruplardır. Tabikide bunların ayarlanması lazımdı ama ayarlanmadı veya ayarlanamadı. Ama buna rağmen biz yinede çıktık müziğimizi yaptık indik. 18 yaşından küçüklerin mekana alınması bence yanlış. Ama 18 yaşından küçükler gelmezse konserde en fazla 20 kişi olacaktı ve bu organizatör açısından kötü bir olay. Godspellin çıkmaması da ilginç bir olay. Açıkcası bizde çıkmak için delirmiyorduk öyle bir yerde. Ama çıkacağımızı söylediğimiz için çıktık sözümüzde durduk. Sözde organizatör, birşeyler yapmaya çalıştı ve malesef yapamadı. Bu onun suçu veya kimsenin suçu değil. Antalyada metal müzik pek tutulan bir müzik değil. Gelen kişiler de grupların yakın çevreleriydiler. Bu yüzden Antalya gibi bir yerde bunu yapmaya çalışmak bence bir cesarettir. Mixer konusuna gelirsek, 8 girişli mixer neyinize yetmiyor anlamadım açıkcası. O mekana o ses sistemi yeter de artar bile. Yinede Godspellin gelip mekanı veya diğer şeyleri bahane edip çıkmaması saygısızlıktır. Kimse oraya çıkmak için delirmiyordu. Umarım artık belirli bir kitle oluşana kadar ne konser yapılır ne de başka birşey. Teşekkür ederim.

 7. İbrahim Doğruyol

  8 kanallı ses masası mı olur lan sadece davul için 9 kanal ayırıyoruz biz 😀

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s