Eski Defterleri Değerlendirmek

defter001Aşağı yukarı liseden beri eski harita metot defterlerinden artan sayfaları koparır saklardım. Yani ne bileyim yıllarca böyle biriktirdim. Geçen gün toplarken bir baktım ki bunlar epey birikmişler. Hemen üniversitede kullandığım defterlerimden de artan sayfaları toparlayıp doğruca Alf Kırtasiye‘ye gittim.

Önce tüm sayfaların yanındaki perforaj delikleri ve zımbalardan, tutkallardan kurtulmak için yarım santimetre kadar kestirdim. Dümdüz oldu yanları. Daha sonra da buralara spiral cilt yaptırabilmek için delikler açtırdım. Bu deftere bir kapak olması gerekiyordu. Kapağa da para vermemek için önceki artık defterlerden birinin sağlam kapaklarını götürdüm. Buna uygun spirali usta da hemen bulup taktı.

defter002

Şimdi eski defterlerimden artan defterlerimle oluşturduğum epey kalın, bir tarafı kareli, arka sayfaları da çizgili bir defterim oldu. Bu seneki iki tane yüksek lisans derslerini bu deftere yazarım. Bir defter de Calculus için tutuyorum. Yani toplamda 2 defterle bu dönemi bitiririm.

Bu yeni defteri arkadaşlarıma gösterdim. Hangisiydi hatırlamıyorum, galiba Sercan‘dı, “bunun mesut’a verdiği haz yeter” dedi. Hakkaten de öyle 🙂

YILLAR SONRA GELEN EKLEME: 18.02.2018. Yazıdaki fotoğrafların uçtuğunu fark edip düzenlemeye başladım. Burada anlattığım yöntemle, A5 ebadındaki küçük defterlerimi de ciltletip tek bir defter yaptırmıştım zamanında. Onun da fotoğraflarını ekliyorum.

defter004

defter003

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s