İtalya’ya Gidiyorum!

İtalya - Cagliari

Pek çok yakın arkadaşımın bir süredir bildiği üzere önümüzdeki pazar günü İtalya‘ya gidiyorum sevgili okur.

Geçtiğimiz yaz Volkan, Alper ve benim başvurduğumuz bir eğitim vardı İtalya’da. Daha önce bizim okulda 3 günlük bir eğitim veren Forgea International isimli kuruluşun düzenlediği bir eğitimdi bu. Katı Atık Yönetimi konusunda çeşitli başlıkları içeriyor eğitim. Şans mı dersin, yazdan beri yolunda gitmeyen işlerimin karşılığında bir ödül mü dersin ne dersin bilemem, bu eğitime ben seçilmişim.

Detaylar kesinleşinceye kadar kimseye bahsetmedim. Ama işte nihayet herşey tamamıyla belli olunca ben de yazayım dedim. Daha biletim iki gün önce geldi. Yani inan son dakikaya kadar ne olacağını ben de kestiremiyordum.

Eğitim çok uzun değil, bir hafta sürecek. İtalya’nın Sardinya Özerk Bölgesi‘nin başkenti Cagliari‘de küçük bir kasabada olacak. Şansıma aynı yere daha önce bizim Akif Hoca ile Özlem Hoca da gitmişler. Onlardan epey tavsiye aldım.

Yeşil olan yer Cagliari

Yeşil olan yer Cagliari

Pazar günü THY ile Roma‘ya gidiyorum. Oradan da aktarma ile Cagliari’de ilginç bir şekilde adı Elmas olan havaalanına iniyorum. Bu gittiğim bölgede İngilizce bilen insan sayısı azmış diyor Akif Hoca. Dolayısı ile ben de bir Pratik İtalyanca Konuşma Klavuzu aldım.

Gerginim biraz ne yalan söyleyeyim. İlk defa yurtdışına çıkıyor olmamın gerginliği bu elbette. Öyle görünüyor ki bir sonraki yazımı İtalya’dan yazacağım sevgili okur.

Gideceğim yer olan Cagliari hakkında elbette biraz araştırma yaptım. Şu aşağıdaki iki link epey faydalı oldu.

Cagliari’de şu otelde kalacağım. Küçük sevimli bir yere benziyor. Orada günlük olarak yaptıklarımı yazacağım. İnternet bağlantısı bulabileceğimi düşünüyorum. Hepinizi öpüyorum 🙂

6 responses to “İtalya’ya Gidiyorum!

  1. Ozan Devrim Yay

    Beni de kabul ettilerdi zamanında ama sonra vizeyi zamanında alamayacağıma dair anlamsız şüphelere düştüler (ki o zamanlar kapı gibi oturma iznim vardı başka bir AB üyesi ülkede). Sİzi bir sonraki eğitime alalım dediler ben de kızdım “gelmiyorum” dedim. İyi bari senin işler yolunda gitmiş. Güle güle git gel.

  2. Sağolun hocam. Ben de yeşil pasaport var. Ondan vize almama gerek yokmuş İtalyan Konsolosluğu öyle dedi. Umarım bir sıkıntı olmaz. Geldiğimde görüşürüz 🙂

  3. OLM KESİNLİKLE Bİ HEDİYE İSTİYORUM SAKN ELİ BOŞ GELME. ŞÖYLE ÇOK ŞIK VE ORJİNAL BİR EİFFEL KULASİ ANAHTARLIKKK. :))))))))

  4. Yav tamam alayım da ben İtalya’ya gidiyorum. Fransa’ya değil ki 🙂 Yani bu Konya’ya ya giden birinden pastırma istemek gibi, Çorum’a giden birinden kuru üzüm istemek gibi birşey 🙂 Ama tamam söz.

  5. geçerken fransayada uğra işte olm. 🙂 saka bi yanada harbiden eiffel nerden çıkmış anlayamadım. tamam düzeltiyorum PİSA KULESİ anahtarlığı istiyorum. ama sen eiffel kulasi alacaksan oda olur. ikisinide all. :))))

  6. Ozan Devrim Yay

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s