ESOGU MobilogrenG I-Phone Uygulaması

Sevgili okur, yakın arkadaşım Ergin Karadağ mobil yazılımlar üreten bir firmada bilgisayar mühendisi olarak çalışıyor. Ergin’in uzmanlık alanı Apple yazılımlarıdır. Bitirme tezinde bu programlama diliyle çalıştı ve mezuniyetinden kısa süre sonra şimdi çalışmakta olduğu firmaya girdi.

Erginlerin, mobil yazılımlar üzerinde, daha ziyade akıllı telefon yazılımları üzerinde çalıştığını biliyordum. Üç beş aydır çalışıyordu bu firmada. Ve nihayet bugün Apple Store‘a giren bir yazılımının müjdesini verdi Ergin bana. Uygulamanın adı MobilogrenG. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencilerinin okul durumlarını kontrol edebilmelerini sağlıyor.

Bu yazılımın IPhone ile alakalı kısmını Ergin yazmış. Kendime ait bir Apple cihazım olmadığından bu yazılımı deneme şansım yok. Eğer herhangi bir Apple ürününe sahipsen ve Osmangazi Üniversitesi’nde okuyorsan sen deneyebilirsin sevgili okur. Yazılımın dağıtımı ücretsiz. IPhone, IPad ve IPod Touch‘larda kullanılabiliyor.

Şimdi bu projeyi nasıl ve ne şartlarda yaptılar bir fikrim yok. Ancak bence Osmangazi Üniversitesi yerine Anadolu Üniversitesi tercih edilebilirdi. Osmangazi Üniversitesi’nin öğrenci sayısı ortada. Dolayısı ile programın reytingi ne olur şüpheli. Ama aynı programı Açık Öğretim Fakülteleri ile birlikte neredeyse 1.5 milyon öğrencisi olan bir üniversite için yapabildiğinizi düşünsenize!

Her neyse, ilgili onlanlar şu linke tıklayıp uygulamayı Apple Store’da inceleyebilir. Aşağıda da bazı ekran alıntıları yer alıyor.

http://itunes.apple.com/tr/app/esogu-mobilogreng/id491311443?mt=8

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s