İlk Çok Boyutlu Sinema Deneyimim

Yağızhan, Ufuk ve Nil‘in bana hazırladığı bir süpriz oldu bu. Yani bir mezuniyet süprizi diyelim 🙂

Espark‘ın üst katında bir yer var hemen Media Markt‘ın yanında. Çok boyutlu kısa animasyon filmler gösteriyorlar falan. Bilirsiniz böyle yerleri. Tabelasında 8D, 9D ya da 10D yazar. Bu yer de o tarz bir yerdi.

Neyse, biletlerimizi alıp sıramızı bekledik. Dört kişi girecektik. Zaman geldi ve içeri aldılar. Bir tür korku filmine girdik. Üçerli iki sıra vardı. Gözlükleri falan taktık. Windows XP ile çalışan bir sistemden ayarlamaları yaptılar ve animasyon film başladı!

Eskişehir'deki 10D Sinema

Yani o ana kadar tırt olacağını düşündüğüm bu atmosfer cidden eğlenceliymiş. yani sallanıp sarsılıp, suratımıza çarpan rüzgarlar falan olunca epey eğlendik. Seçtiğimiz filmde de habire cin, şeytan, hayalet, iskelet oradan buradan fırlıyor, çığlık mığlık atıyorduk. Baya sövdük heyecandan. Malum biz bir şeyi beğenince ya da heyecanlanınca söveriz, baya çığlık çığlığa sövdük. Aşağı yukarı 10 dakika sürdü eğlence ve bitti.

Eğlencenin en saçma kısmı da dışarıdakilere içeride olup biteni izletme olayı. Yani dışarıda bir televizyondan herkes sizin maymunluklarınızı izleyip gülüyor, ama içinden de ulan birazdan ben de gireceğimi bu kadar maymun olmayayım bari diyor. Yani bu sektörün de kendine has oluşturduğu racon bu olmuş.

Yağız’a, Ufuk’a ve Nil’e bu güzel süprizleri için teşekkür ediyorum 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s