EasyCap USB Capture Kart

Easycap USB 4 Kanal Capture Kart

Geçen konserde Ufuk‘un kamera ile kaydettiği görüntüleri alabilmek için internetten bir capture kart sipariş ettim sevgili okur.

Bu cihazı önce Volkan‘ın el kamerası ile denedim. Ama cihazın girişlerinin benim capture kart ile alakası yoktu. Ben de 25 liralık bir aleti boşuna aldığım içim acayip canım sıkıldı. Ancak Ufuk’u aradığımda el kamerasının Volkan’ın kameradan farklı olduğunu öğrendim. Daha eski bir modelmiş ve halen şansım var kartın uyum sağlaması için.

Neyse eve geldim. Cihazı önce Discman‘ime bağladım. Discman dönemlerinin sonunda aldığım bu cihaz VCD de oynatabildiği için görüntü kaynağı olarak bunu kullanmaya karar verdim. Neyse, capture aletini netbook’a bağladım. Daha sonra 4 kanallı capture kartın ilk kanal bağlantısını vcd’ye bağladım. Ses kablosunu da taktım ve çalıştı!

Daha sonra dijital uydu alıcısından da görüntü alabilir miyim diye deneme yaptım. Sonun gene olumlu oldu. O an uydudan, kanalda ne varsa netbook’umdan izleyebiliyorum sevgili okur. İzleyebiliyor ve kaydedebiliyorum.

Aradaki kablo trafiği biraz karmaşık yalnız. Uzatma kablolarına ihtiyaç duyabilirsiniz. Cihazla beraber bir de yazılım geliyor. Bu yazılım bir güvenlik kamerası yazılımı görevi görüyor. Dört farklı görüntü kaynağından aynı anda görüntü alabilir, bir kanaldan da ses alabilirsiniz. Yazılımın ayarlarına erişiebilmek için, çıkış yapabilmek için, kayıt vs yapabilmek için bir paralo belirlemeniz isteniyor. O açıdan yazılıma başarılı diyebilirim.

Aleti aldım. Bunu da buraya not düşmek istedim. Bir gün olur da bunun driver’ına falan ihtiyacınız olursa bana ulaşabilirsiniz İletişim kısmından.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s