Süper Bir Uyanış: Gutmornink

01 49Bugün facebook akışımda farkettim bu blogu. Süheyl Gür paylaşmış blogunu, yeniden yayın hayatlarına başlıyorlarmış. Hemen açtım baktım bloga. Son zamanlarda karşıma çıkan en orjinal fikirli bloglardan birinde olduğumu anladım 🙂 Süheyl Gür ve Orhan Jr Özdemir blogun yaratıcıları da.

Sühely Gür ile, Sertan Hocamın kardeşi olması sebebiyle tanışmıştım. Belki hafızası kuvveti okur kendisini şu yazımdan, hani şu acayip müziği yaptıklarını anlattığım yazımdan, hatırlayacaktır. Kendisini takip ettiğimden anlayabildiğim kadarıyla hayatımda tanıdığım az sayıdaki proje adamından birisi olarak yaşamını sürdürüyor.

02 46Neyse gelelim GUTMORNİNK’e. Bu blogun yayın hayatının ilk kısmı biraz kısa sürmüş. Daha sonra yazarları askere gitmiş. Blog da askıda kalmış. Ama şimdi ikinci kısmına başlıyor. Blogun içeriği şu: Sabah uyanıyorsunuz, saçınız başını dağılmış, gözünüzde çapağınız, üstünüzde atletiniz üşenmiyor ve fotoğraf makinenizi ya da cep telefonunuzu alıyor fotoğrafınızı çekip buraya yolluyorsunuz. Bu kadar. Ne makyaj, ne fotoşop, hiçbir şey. O doğallığı arıyor blog 🙂 Bundan dolayıdır ki ilk fotoğraflar yazarlara ait. Şimdi aşağıdaki linkten inceleyin bakın, erkekleri kızları görün. Yakın zaman da ben de yollamayı planlıyorum. Yayınlanırsa yine buradan duyururum.

Her biri birbirinin ayn bloglardan sıkılmaya başlamışken gutmornink iy ibir keşif oldu. Umarım bu sefer uzun ömürlü olur.

Gutmornink

Bilmiyoruz yeni birşey mi, ama derdimiz sabah uyandığınız gibi, gece yatmadan baş ucunuza koyduğunuz fotoğraf makinenizle, kendinize hiçbir müdahelede bulunmadan, hemencecik, yataktan kalkmadan (yere basmadan) fotoğrafınızı çekip bize yollamanız. (gutmornink@gmail.com) Biz de, gelen nadide eserlerinizi bu blogda yayınlayacağız… (Boyutlar 400×400 pixel i geçmesin 😉 Katılımınız için şimdiden müteşekkiriz.

http://gutmornink.blogspot.com/

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s