Araba Aldık

Sevgili okur, nasıl oldu da yazmayı unuttum bilmiyorum. Bu blogda hayatıma dair bir takım gelişmelere yer verdiğim için bu gelişmeyi de es geçmek istemedim. Biz araba aldık sevgili okur.

Bundan önceki arabamız 1990 model beyaz renkte tüplü bir Broadway‘di. Aşağı yukarı 10 sene bindikten sonra babam emekli olmadan önce artık arabamızı değiştirme vaktinin geldiğini söyledi. Aralığın sonunda emektar Broadway’imizi biraz da düşük bir fiyata sattık. Kardeşim Murat‘la yaklaşık bir ay boyunca internetten uygun bir araç aradık. Broadway’i aldığımız zaman şans eseri çok temiz olarak bulup başka araçlara bakmadan almıştık. Yıllardır da çok memnun olarak kullanmıştık. Şimdi böyle aradan 10 yıl geçince insan araba almaya falan epey yabancılaşıyor, enayileşiyor.

İnternetten bulduğumuz uygun araba adaylarından hiçbiri içimize sinmedi sonradan. Biz de artık uygun araba aramayı bırakıp, uygun arabanın bize gelmesini beklemeye başladık. Bak bizdeki özgüvene bak! Bu süre zarfında araba lazım olduğu zamanlarda da imdadımıza komşumuz Adnan amca yetişti sağolsun.

Geçen gece babam rahatsızlandı. Gece iki buçukta yine Adnan amcayı rahatsız etmek durumunda kaldık. Ertesi gün babam artık ne olursa olsun bir araba almayı iyice kafasına soktu. Akşama geldiğinde ise artık mucize mi dersin, şans mı dersin, şimdiye kadar aradıklarımızın hepsinden çok daha temiz bir arabayı almış kaporayı vermiş olarak döndü.

Yeni arabamız 2001 model gri renkte bir Ford Focus sevgili okur. 1600 tane moturu var! Tüpsüz, zira benzinde yakıt tüketimi çok ekonomik olduğundan kelli bizden önceki sahibi taktırma ihtiyacı duymamış. Zaten adam da tanıdıktı. Araba da ufak minik çizikçikler var, bir de sağ arka da ufak bir boya var.

Araba klimalı, ABS’li, hava yastıklı. Babamın istediği temel donanımların hepsi var. Çok fazla kullanmamışlar arabayı zaten 110000 km‘de.

2 responses to “Araba Aldık

  1. Fistik benim olacak. binicem ustune vurucam kirbaci vurucam kirbaci.

  2. Karakurum

    Allah kaza bela vermesin kardeşim 🙂 Güle güle kullanın 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s