Nasıl Alnımı Yaktım?

Malum yaz sıcağında sevgili okur günler yarı hareketli, yarı sıkıcı geçip gidiyor. Geçen cumartesi günü bu sıkıcılığı bir nebze olsun üzerimizden atabilmek için pinkiğe gittik.

Pikniğe gittik, güzel bir yer bulup mangalı yaktık. Ettir, tavuktur, köftedir allah ne verdiyse pişirip yedik. O ana kadar hiç bir sıkıntı çıkmadı.

Yemekten sonra kalan közlerle çay kaynatmak istedi bizimkiler. Ateş zayıfladığı için biraz daha odun ekleyip ateşi güçlendirmeye başladılar. Ben de iyice yorulmuş mangalın üç beş adım uzağında yerde oturmuş salak salak sağa sola bakıyordum. Birden alnımda bir ateş, bir sıcaklık hissetim. Lan noluyo bile diyemeden alnım yandı. Can havliyle elimi alnıma sürdüm, bir kömür parçası yere düştü.

Olay şu şekilde olmuş: Murat mangalı yellerken ters bir rüzgar çıkmış ve Murat’ın tutuşturmak için kullandığı gazete parçasını uçurmuş. Mangalı tutuşturmak için kullandığımız sıvıyla kağıda yapışan bir kor kömür parçası da kağırla gelip alnıma yapışmış. Elimle alnımı korumaya çalışırken bu kömür parçası düşüp çantamı delmiş iki yerden.

Sol kaşımın üst kısmında ufak bir miktar yanma oldu. Ayrıca yine sol kaşımın üzerinde acayip bir yanık lekesi var şu anda. Bu yazıdan çıkarılacak mesaj mngal yaparken dikkatli olun, yoksa kaşınızı gözünüzü yakarsınız şeklinde görülse de o şekilde değil. “Mangal yelpazesini herkesin eline vermeyin.” diyor ve bu öğretici yazıma son noktayı bir hayli ibret dolu fotoğrafımla bitiriyorum.

NOT: Geçen gün de şu yazımda elimi kestiğimi yazmıştım. My Resort iyice vahşet blogu oldu. Sen gösterme yarabbi!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s