Kuşlar Balkonumuza Yuva Yapınca

İki günlük yavru kuşlar (tıklayınca büyür)

Gün geçmiyor ki yeni bir hayvan vahşeti, yeni bir acımasızlık duymayalım sevgili okur. O yüzden bu yazıda sizlere annemin hayvanseverliğinden ve yeni misafirlerimizden bahsedeceğim.

Geçen gün yıkadığımız bir kilim vardı sevgili okur. Akşam balkonun duvarından aşağı sarkıttık yarısını iyice süzülsün diye. Üzerine ağırlık falan koyup bıraktık balkonda. Ertesi gün öğlen halıyı bir kaldırdık ve ne gördük? Hızlıca yapılmış bir kuş yuvası ve ortasında da bir tane kuş yumurtası!

Meğer aptal kuşun teki, halıyla duvar arasındaki boşluğu kalıcı bir boşluk zannedip hemen eşiyle birlikte gecekonduyu dikivermiş. Üstüne bir de çocuk yapmışlar! Biz halıyı kaldırınca yumurtayı bulduk. O an gözüme balkonda boş duran bir saksı ilişti. Bu salakların dün gece topladıkları tüm çalı çırpıyı saksının içine yerleştirdim. Yumurtayı da ortasına koydum. Karı koca tabii hemen gördüler bu yeni yuvalarını ve kabul ettiler.

Birkaç gün sonra ikinci bir yumurta daha gördük yuvada. Beleşçi kuşlar iyice yerleştiler, daha çok ot getirip yuvayı sağlamlaştırdılar. Nöbetleşe durmaya başladılar. Ve nihayet birer gün arayla yavrular da yumurtadan çıktılar. Lan ben hayatımda bu kadar çirkin yaratıklar görmemiştim 🙂

Ölen kuş ve sağ kalan kardeşi (tıklayınca büyür)

Önceki gün farkettik ki yavrulardan birisi ölmüş. Ama diğer maşallah kıllanıp tüylenmiş iyice. Ölü yavruyu bir iki gün bekledikten sonra annem yuvadan alıp attı. Zira bir süre sonra bu ölü yavru kurtlanacaktı ve diğer yavrucuk bundan etkilenecekti. Şimdi iyiler, mutlu mesut yaşıyorlar bakalım. Tüm ailenin henüz bir fotoğrafını çekemedim, zira ben ne zaman balkona çıksam ebeveynler uçuyor kaçıyorlar benden. Tahminim yaz konusu gibi evi boşaltırlar, biz de yeni kiracı buluruz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s