Sercan’la Afyonkarahisar’da!

Şu yazımdan hatırlarsınız Sercan‘la gittiğimiz arazi çalışmasını sevgili okur. İşte o çalışmada topladığımız örnekleri Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi‘ne götürmek üzere geçen salı günü yola çıktık yine Sercan, Alper ve ben. Arazi aracımızın yerine bu sefer hocamızın Ford Connect‘ini aldık. Bu araç çok daha konforluydu çünkü.

Neyse, gayet sakin ve eğlenceli bir yolculuktan sonra önce Afyonkarahisar girişindeki Gazlıgöl‘e gittik. Arkadaşımız Merve yaklaşık 2.5 aydır burada bir termal tesiste çalışıyordu. Buraya kadar gelmişken onu da görmemek olmazdı. Şansımıza Merve’nin de çalıştığı yer hemen şehrin girişindeydi. Gittik ve beklemeye başladık. Çıktı geldi Merve. Ayaküstü biraz lafladıktan sonra Afyon’daki işimizi halledip döndüğümüzde görüşmek üzere sözleşip ayrıldık.

Üniversiteye vardığımızda aracı Fen Edebiyat Fakültesi‘nin önüne çekip hocayı ve öğrencilerini beklemeye başladık. Önceki seferlerden farklı olarak bu sefer çok sayıda öğrenci indi aşağıya. Onların da yardımıyla tek seferde onca numuneyi yukarı çıkardık. Laboratuvarda su örneklerini ve toprak örneklerini sıraladıktan sonra bu sefer hocanın odasına bir şeyler içmek üzere indik hep birlikte. Hocanın odasında 15 dakika kadar oturduktan sonra müsade isteyip kalktık. Sonraki hedefimizde Afyonkarahisar Kalesi vardı.

Kaleye gelmemiz biraz zor oldu. Çünkü kentte ne olduğunu anlayamadığımız bir tür tören vardı. Ayrıca yolları da kapatmışlardı. Epey bir yer dolandıktan sonra kalenin aşağısındaki caminin yanına gelebildik. Arabayı parkettikten sonra Sercan’ın hayatındaki en zorlu savaşlardan birisi başlamış oldu. 100 kiloluk bir adam Afyonkarahisar Kalesi’ne nasıl çıkar?

Sercan yolda durmamız, mola vermemiz, vazgeçmemiz için yalvarsa da ne Alper ne de ben durmaya niyetliydik. Bir noktadan sonra Sercan’ı kucakladık hatta. Nihayet tepeye vardık. Alt kalede Sercan bize okkalı bir sövdükten sonra bir taşa oturdu. Biz de iç kaleye, bayrak direğinin yanına çıktık. 10 dakika sonra Sercan da gelebildi. Hep beraber şehre baktıktan ve fotoğraf çekikten sonra bu sefer de iniş yolculuğu başladı. Sercan gayet gerilerden gelirken Alper ve ben atlaya zıplaya aşağıya indik. Ancak indiğimizde bacaklarımızın artık tutmadığını farkettik. Zar zor sürünerek bindik arabaya. Sercan da geldikten sonra tekrar Gazlıgöl’e doğru hareket ettik.

Gazlıgöl’de tekrar Merve ile buluştuk. Merve’nin kaldığı süper ötesi 2+1 daireye gittik. Bu kadar harika bir yer olamazdı sevgili okur! Evin içinde sauna ve havuz vardı. Eve hayran olduktan sonra hep birlikte Gazlıgöl’ün içine gittik zira epey acıkmıştık. Gazlıgöl’ün içindeki bir pideciye gittik. Kıymalı pide sipariş ettik. Alper ve ben 1.5 söyledik. Sercan ve Merve de birer söylediler. Lan böyle bir pide olamazdı! Hamuru incecikti ve tadı çok başarılıydı! Usta iki tabak da satır salatası koydu önümüze nar ekşili, öff 🙂 Son zerresine kadar yedik, doyduk. Ve inanılmaz makul bir hesap geldi.

Ben Sercan Alper

Yemekten sonra Merve’yi tesise bırakıp bu sefer Eskişehir’e doğru yola çıktık. Süper doğa manzaraları eşliğinde nihayet evimize gelebildik. Okula gidip vereceklerimizi verdikten sonra bu sefer sözleştiğimiz üzere Betül‘e geçtik. Betül sağolsun bize pasta börek sözü vermişti. Yedik içtik, kahkaha attık, gözlerimiz doldu, kahveler içildi, fallar bakıldı ve nihayet saat 10’a doğru kalktık.

Gün boyunca 3G ile görüntülü konuşmanın tadına -daha yeni- vardım sevgili okur. Rehberimde kayıtlı onca kişiden sadece Alper’in telefonunun görüntülü aramayı ve diğer ayarları desteklediğini farketmem uzun sürmedi, Alper’den başkasını arayamadım çünkü. Deliye şeyini göstermeyeceksin derler bir söz vardır. Ben de de 3G şeysine geçtiğimden beri Alper’i arıyorum sürekli görüntülü olarak. Yazı bitince yine arayacağım hatta.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s