Laura Branigan – Self Control Plağım

Seksenler deyince akla gelen önemli isimlerden olan Laura Branigan‘a küresel anlamda başarıyı getiren albüm, Self Control, nihayet plak olarak elime geçti sevgili okurlar. Albüm, 1984 yılında Atlantic Records‘tan çıkmış. Gittigidiyor’dan açık arttırma ile uygun sayılabilecek bir fiyata aldığım bu plakta iki tane hit bulunuyor: Albümle aynı taşıyan Self Control ve The Lucky One isimli parçalar. Albümde ise toplamda 10 adet parça bulunuyor. Tipik bir seksenler albümü özelliği taşıyor Self Control ve Laura’nın 3. stüdyo albümü. Laura, bu albümle başarısını ispatlamış olarak kabul edilmiş, bir de platin plak kazanmış.

laura

Bu güzide plağı bu sefer sizlere ben değil, bir tanecik Sudeciğim tanıtıyor sevgili okurlar. Kıymetinizi bilin. (EKLEME: 27.02.2016 Eski fotoğrafın linki de kendisi de ölmüş. Yenilemek zorunda kaldım.)

Özellikle seksenlerde hit olmuş parçaları içeren plaklar topluyorum bu aralar. Bu plağın bir özelliği de plağın arkasındaki teşekkür kısmında Laura Branigan’ın tanıdık bir isme özel olarak teşekkür etmesi: Ahmet Ertegün. Kim bu Ahmet Ertegün? Kendisi Amerika’da Atlantic Records’un kurucusu; Eric Clapton, The Rolling Stones, Led Zeppelin gibi isimleri müzik piyasasına kazandırmış bir müzik adamı. Ülkemizin Arif Mardin‘le birlikte, Amerika’daki gururu. Vikipedi’nde kendisi ile ilgili detaylı bir biyografi yer alıyor. İşte Ahmet Ertegün, Laura Branigan’ın da bu albümüne destek vermiş ve albüm Atlantic Records’tan çıkmış.

Albümün çalma listesi şu şekilde:

No. Title Length
1. “The Lucky One” 04:10
2. “Self Control” 04:08
3. “Ti Amo” 04:18
4. “Heart” 04:08
5. “Will You Still Love Me Tomorrow” 03:26
6. “Satisfaction” 03:56
7. “Silent Partners” 04:10
8. “Breaking Out” 03:50
9. “Take Me” 03:43
10. “With Every Beat of My Heart” 04:12

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s