İki Kargo – İki Fiyat

Gittigidiyor.com‘dan geçtiğimiz hafta aldığım iki parça ürün için satıcılar iki farklı kargo firmasıyla yollamışlar aldıklarımı. Daha önce bir kaç defa bu blogda kargo firmalarıyla ilgili değerlendirme ve şikayetlerimi kaleme almıştım. Şu yazımda Yurtiçi Kargo‘yu soygunculukla suçlamış, şu yazımda dört farklı kargo firması arasında bir değerlendirme yapmış ve şu yazımda da MNG Kargo‘yu işgüzarlıkla itham etmiştim.

Bu yazımda da yine Yurtiçi Kargo’nun “hizmet” adı altında yaptığı soygundan ve ona iyi bir alternatif olabilecek ancak geçmişte beni birkaç defa soymuş bir başka firmadan, Aras Kargo‘dan bahsedeceğim.

Gittigidiyor.com’un çalışmamızı tavsiye ettiği kargo firmaları

Gittigidiyor.com’dan alışveriş yaptığınızda, eğer aldığınız ürünün kargo ödemesi size ait ise yapacağınız öncelikli şey yollayan satıcıya bir özel mesaj atıp Gittigidiyor’un Yurtiçi Kargo ile yaptığı kargo anlaşmasını hatırlatmak olsun. Bu noktada iki farklı durum var. İlk durumda satıcının kendisinin kargo firmalarıyla anlaşması olabilir. Zaten deneyimli satıcılar bu durumu ilan sayfasında belirtirler. Hangi kargo firması ile çalıştıklarını ve fiyatın ne olduğunu görebilirsiniz. İkinci durumda ise nispeten daha ufak çaplı satışlar yapan satıcılar ya da herhangi bir anlaşma yapmamış olan satıcılar, kargolama için doğrudan Gittigidiyor’un Yurtiçi Kargo ile yaptığı anlaşmalardan faydalanabilirler. İşte satıcının üşenmeyip kargoyu yollarken bu detayı kargo görevlisine söylemesini sağlamak için muhakkak mesaj atın. Firmalar arası yapılan anlaşma gereği “Gittigidiyor kullanıcıları 1-10 kg/ds arası kargolarını (kargo taşıma ücretleri, adresten alım – adrese teslim hizmetleri ile sigorta hizmetleri dahil) sabit, tek fiyattan (5,50 TL + KDV) gönderiyor. Ayrıca 0 kg/ds dosya gönderileri ve 11 kg/ds üzeri gönderilerinde %35 indirim fırsatından faydalanıyor.

Şimdi bunun bir fırsat olduğu tartışılır elbette. Geçen hafta bana gelen iki paketi aşağıya koyuyorum. Bu paketlerin ikisi de aynı ilden Bilecik’e yollandı satıcılar tarafından. Yurtiçi Kargo ile gelen paketin boyutlarıyla Aras Kargo ile gelen paketin boyutlarını görebiliyorsunuz. Aras Kargo ile gelen paket daha büyük olmasına rağmen ödemesi çok daha azdı! Yurtiçi Kargo için 6.5 TL ödedim ancak Aras Kargo için 4 TL ödedim.

Kısacası tavsiyem bu kargo ücreti konusuyla ilgili olarak satıcıyla iletişime geçmekten çekinmeyin ve ona mümkünse Aras Kargo ile çalışmasını söyleyin. Böylece daha az kargo ücreti ödersiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s