“I Will Die With Your Love” Üzerine

Bu yazı başlığını attığım ama içini doldurmak için beklediğim yazılardan birisiydi taslaklarda.

I Will Die With Your Love (Aşkınla öleceğim şeklinde çevirebiliriz), Sabhankra‘nın henüz yayımlanmamış Revenge isimli albümünden bir şarkı. Albüm henüz yayımlanmadığı için şarkı hakkında bildikleriniz de çok az. Haklısınız elbette. Ancak gün gelecek siz de dinleyince bu yazıda anlatacaklarımın pek çoğuna hak vereceksiniz.

I Will Die With Your Love, hep gizli gizli dinlediğim bir şarkı oldu. Müthiş melodik girişi ve devamında gelen olağanüstü vokal performansı ile Sabhankra’nın yayımlandığında epey ses getireceğine inandığım bir parçası. Gizli gizli dinledim bu şarkıyı hep. Belki hissettirdiklerinden kaçtım, belki parçanın da zaten ortada olmayışından dolayı açığa vurmaktan korktum, belki de melodi o kadar güzeldi ki bencilliğimden kimseyle paylaşamadım. Sonuç olarak gizli saklı kaldı hep bende.

Hüzünlü bir parça bu. Sabhankra diskografisinin en öfkeli ve bunun yanında da en hüzünlü şarkısı. Şarkının şüphesiz en harika kısmı, belki de bizi en çok ağlatan kısmı, şarkının en sonunda vokalin giriştiği o inanılmaz çıkışlar! Beş buçuk dakikalık hüznün, içe atılmış o öfkenin 15 saniyelik bir dışa vurumu!

Boğazımda çığlıklar düğümlendi lan bugün. Heh, dedim, bu gece yazayım I Will Die With Your Love’ı. İnsanın tamamen kabul edebildiği bir müzik bulabilmesi ne kadar iyi bir şey lan. Her şeyiyle sevebildiğin, sert, içi dolu dolu, herkesin anlayamadığı ve kesinlikle kaliteli bir müzik. Çok yakın bir dost, en güzel içki ve en lezzetli yemek gibi. I Will Die With Your Love, işte bu yemeğin en güzel kısımlarından biri. Sabhankra dinlerken hissettiğim şeylerden biri de büyük beklentiler içerisine girmektedir.  Neden bilmiyorum, bu şarkı bende gerçekten belki de çok uzak ama çok büyük beklentiler uyandırıyor. Gerçi söz konusu Sabhankra ise beklentiyi hiç bir zaman düşürmemek gerekir.

Günlerdir süren yalnızlığımın bu gece sonuna geldim sevgili okur. Bu yazıyı da bu yüzden yazdım. Bu gece bu yazı ile yalnızlığım bitiyor ve muhtemelen yarın kavuşuyoruz. Eh, korkutmuyor artık bekleyen onca iş, onca uğraş gözümü. Ne de 15 gündür planını yapıyorum. Karşılacağın herşeye karşı hazırlıklı ol derler ya, aynen işte. Aynen ben de öyleyim sevgili okur. Göreceğim, şahit olacağım ve görmeyi beklediğim tüm olumsuz durumlar için kendimi her şekilde hazırladım. “Karanlıklar ruhumu ele geçirirken geride bıraktığım anıları bir bir yakıyor. Hükmüm biterken bilinsin ki aşkın ile öleceğim.”

One response to ““I Will Die With Your Love” Üzerine

  1. sabhankra nın revenge isimli yeni albümünü sabırsızlıkla bekliyoruz, özellikle i will die with your love şarkısını 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s