Dark Tranquillity Fiction Plağım!

01 11

Bu haftayı müzikal açıdan tamamen Sabhankra‘ya ayırdığım için bu yazı biraz gecikti sevgili okur. İş yerinde çalıştığım ofisi değiştirdim. Onun biraz yoğunluğu vardı. Bir de yüksek lisansta tez dönemine girdim artık. Onun hafif ve keyifsiz bir heyecanı var.

Dark Tranquillity‘nin 1995 çıkışlı The Gallery albümünden sonra herhalde kitlesel anlamda en büyük başarı gösterdiği albüm 2007’de çıkan Fiction olmuştur. Bakın ben taa 2009’da, bundan 4 sene önce, bu albümden şu yazımda bahsetmişim. Ve geçen sene yazdığım şu yazımda da baş ucu albümlerim arasında göstermiştim. Hatta bakın o yazıda bu albüm hakkında neler demişim:

Dark Tranquillity – Fiction (2007): Konu DT’den açılınca herkes The Gallery der. Ancak bence Fiction’dır albüm. Üçüncü parça Terminus’tan itibaren akıp giden bir albümdür. Grubun In Flames‘in aksine yıllardır bozmamaya dikkat ettiği çizgisini koruduğu ve her albümde biraz daha yerleştiği o Melodik Death Metal koltuğunu bence sağlamlaştırdığı, Gotenburg‘un muhtarı olduğu albümdür. Albüm tek kelime ile akışkandır. Nasıl yani? Şöyle, play tuşuna basıp hiçbir parçayı atlamadan, değiştirmeye gerek duymadan albümü bitirirsiniz. Çok sevidğim bir albümdir, başucu albümlerimden birisidir.

01 13İşte nihayet bu harika albümün de plak versiyonunu arşivime katabildim sevgili okur. Hem de müthiş bir sürüm ile. Albüm, gatefold olarak geliyor. İç kısımda şarkı sözleri yer alıyor. Kartonet mat karton. Kalitesi fena değil. Albüm kapağı, LP için tasarlanmış özel bir versiyonda.

03 9

Albümün plak versiyonunun yanında hediye olarak bir poster ve albümün CD basımı da geliyor. Orijinal CD albüm gelince hemen aklıma replika bir digipack kartonet tasarlamak geldi. Yarın yapacağım o işi de.

Plağın çalma listesi şu şekilde:

No. Parça Süre
A1 Nothing To No One 04:10
A2 The Lesser Faith 04:37
A3 Terminus (Where Death Is Most Alive) 04:24
A4 Blind At Heart 04:21
A5 Icipher 04:39
B1 Inside The Particle Storm 05:29
B2 Empty Me 04:59
B3 Misery’s Crown 04:14
B4 Focus Shift 03:36
B5 The Mundane And The Magic 05:17

Arşivimin en değerli plaklarından birisi oldu bu albüm. Elde etme sürecim de gayet sorunsuz geçti. Yazıyı albümdeki güzel parçalarla bitiriyorum. Üşenmeyin ve izleyin.

05 5

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s