In Flames ve Son Dönem Klipleri

In Flames‘i her ne kadar eski tadını vermese de halen seviyoruz sevgili okur. Halen daha sorulduğunda ciddi In Flames hayranı olduğumu söylüyorum. Bundan üç yıl önce çıkan Sounds Of A Playground Fading (SOAPF) albümünü de tamamen olmasa da büyük ölçüde sevmiştim. O albümden Where the Dead Ships Dwell (albümdeki en iyi klip), Deliver Us, Sounds Of A Playground Fading ve Ropes parçalarına klip gelmiş, belki de en sağlam parça olmasına rağmen Fear Is The Weakness‘a klip çekilmemişti.

SOAPF, her çıkan In Flames albümünde yaşadığımız o hayal kırıklığını birazcık yaşatsa da, albümün en azından yarısı da gayet sağlam parçalardan oluşuyordu. Hep bir sonraki albümü bekledik biz de.

13 parçalık bu yeni albüm Siren Charms, çok ilginçtir Sony Music‘ten Eylül ayında çıkacağı duyuruldu ve henüz albüm çıkmadan iki tane video klip çekildi. Bu kliplerden ilki zaten bir süredir internete sızmış olan Rusted Nail parçasına çekilen klipti. Klipte yıllardır alışık olduğumuz In Flames görüntüsünü, o imajları son defa görüyormuşuz meğer. Eh, Peter‘in güneş gözlüklerini saymıyorum elbette. Rusted Nail, tipik bir In Flames parçası, çok şaşırtmadı beni. Üzmedi de. Vokaller de Anders epey bir değişik olaylara girmiş. Vans amblemli siyah şapkasını çok sevdim yalnız, bulup alana, yol gösterene inciler boncuklar… Björn‘ün söylerken çalan gitarist pozunu çok sevdim. Bir de yönetmenin davul çekimleri çok başarılı. Evet, Siren Charms’dan çıkan ilk single, Rusted Nail:

Evet, ikinci single’ımız da Through Oblivion isimli parça. Klibi daha dün yayımlandı. Klibi izleyince ufak bir şaşkınlık yaşıyoruz! Anders’in tipi, şekli şemali değişmiş zira. Şarkı gayet slow, hafif tempolu bir şarkı olmuş ve evet yeni albüm hakkında bende tedirgin edici düşünceler uyandırdı. Klipte de pek bir şey yok, ama şarkının dingin havasıyla uyumlu bir video olduğunu söyleyebilirim.

Albüm çıktığında bakalım neler dinleyeceğiz? Elbette ki bu sayfalarda o albüm hakkında bir değerlendirme okuyacaksın. N’olur lan, güzel bir albüm yapmış olun.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s