Proofhead Marmaris’te!

Bakanlığın eğitimleri devam ediyor sevgili okur. Bu sefer de Atık Yönetimi eğitimi için Marmaris‘teyim.

Dün, yani cumartesi gecesi saat 22.30’da Eskişehir’den Pamukkale Turizm‘in Marmaris arabasına bindim. Berbat, bol ağrılı, bol uyuşmalı, bol üşümeli bir gece yolculuğundan sonra pazar sabahı saat 08.30 civarında Marmaris Otogarı‘na indim. Otogar dediysem baya derme çatma bir yer. Otobüs’te topu topu dört kişi kalmıştık.  Sonradan tanıştığıma göre diğer üç kişi de yine bizim kurumdandı, Malatya’dan geliyorlardı.

Otele saat 09.00 civarında geldik. Otelin adı Martı Resort Deluxe Hotel. Marmaris’in İçmeler beldesinde yer alıyor. Koyun içerisinde süper bir konumda. Söz de bol ödüllü, ödüle doymayan bir otelmiş. Proofhead My Resort‘te ödüle doymayan bir blog, ne var yani bunda?

Hemen bir oda verdiler bana. Oda arkadaşım Yozgat İl Müdürlüğü’nden bir abiydi. Gittiğimde uyuyordu. Ben de hemen valizimi bırakıp yatağa girdim ve öğlene kadar aralıksız uyudum. Öğlen 12.30 civarında uyanıp yemeğe geçtim. Burada Kocaeli İl Müdürlüğü’nden Olgun‘la karşılaştım. Yemeği beraber yedik.

Yemekten sonra biraz sahilde dolaştım. Sessizlik, kimsenin olmayışı ne büyük bir nimetmiş! Sahilde dolaştığım yarım saatte içim müthiş bir huzurla doldu. Sonra tekrar odama döndüm. Bir süre daha uyukladım. Sonra bilgisayara oturdum. Bloga yazı yazdım. Biraz da kitap okudum. Diyorum ya yalnız olmanın keyfini çıkardım.

mar02

   Akşam yemeği vakti gelince Ersil‘i aradım. O da oteldeymiş. Onunla buluştuk ve yemeğe indik. Yemekte Rize İl Müdürlüğü’nden Cemil isimli çok kafa dengi bir arkadaşla tanıştım. Epey uzun bir muhabbete tutuştuk. Şube Müdürüm Talat Bey‘le ilk defa yemekte karşılaştık. Onunla da  biraz muhabbet ettik. Daha sonra sahile indik Ersil, Cemil ve ben. Sahipsiz bir ateş bulup başına çöktük. Yine uzun muhabbetler…

mar01

Ersil ve ben

mar03

Cemil ve ben

Sahilden sonra son bir çay içmek için lobiye geçtik. Lobide garson abla bize kızdı, neyse ki bizi dövmedi. Çayı içtim ve odama çıktım. Az önce duş aldım. Birazdan da yatacağım. Marmaris’te beş gün kalacağım. Bu süre zarfında olan bitenleri yazarım. Öpüyorum.

mar04

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s