Yılın İlk Pikniği & Ergin’le Buluşma

Bu senenin kışı ve soğuğu canımıza okudu malum. Her sabah kapkara bir güne uyanıp yetmezmiş gibi her haftasonunu, her tatili yağmurla karşılamaktan bıkan bünyelerimiz nihayet güneşli bir haftasonuna kavuşmayı bekliyordu. Ve o gün dündü 🙂

Dün sabah saat 08.30’da Alper ve Caner apartmanın önündeydiler. Bir önceki günden alıp tuzladığımız tavukları ve diğer bilimum malzemeleri alıp hemen Flash Gordon‘a atladık. Annemlerin de Batıkent’ten yola çıtkığını teyit edip en favori piknik mekanlarımızdan olan DSİ Regülatörüne doğru yola çıktık.

pik01Geldiğimizde alanda birkaç aile vardı sadece. Biz de hemen yerleştik ve annemleri beklemeye başladık. On dakika kadar sonra onlar da geldiler. Bir yandan hamağı kurduk. Masaları daha az güneş alacağını düşündüğümüz bir konuma taşıdık. Sonra babamla Alper tavlaya başladılar. Biz de bu esnada kahvaltıyı hazırladık. Murat efsane salçalı yumurtasını yaptı. Güzel bir kahvaltı oldu.pik03 Kahvaltıdan sonra piknik alanının hemen yakınında bulunan botanik bahçesini gezdik. Bizimkiler bu esnada okey onuyorlardı. Bonatik bahçesinde mevsim itibariyle hiçbir şey yok. Çok fazla kurbağa var ve bunlar sürekli çiftleşiyorlar. Böyle bir gürültü olamaz 🙂

pik02Öğlen saat biri geçtikten sonra mangalı yaktım. Önce patlıcan ve biberleri közledim. Sonra sırasıyla tavuk ve köfteleri attım. Kanaltürk’te bir abi var, Gürkan Şef. Sürekli mangal yapıyor. Sürekli et pişiriyor. Heh, işte ben de bir an o havaya girdim. Keşke kovboy şapkamı da alsaydım dedim. Piknik alanı da giderek doldu bu arada.

Yemek çok eğlenceliydi. Ailem ve en yakın arkadaşımla birlikte sezonu açmıştık işte. Yemekten sonra biraz daha oyalandık. Sonra saat dörde doğru toparlanıp kalktık.

Bir aile dostumuz trafik kazası geçirmişti. Onu hastanede ziyaret ettik. Neyse ki çok kötü bir kazadan olabilecek en az zararla kurtarmıştı. Ciddi bir kırığı vardı ama yine de durumu kritik değildi.

pik04

Ergin ve ben yıllar önce böyleydik

Hastane ziyaretinden sonra da, aylar sonra yeniden buluşacağım biriyle buluşmak için çarşıya indik: Ergin‘le! Ankara’da başladığı yeni hayatından sonra ilk defa Eskişehir’e geliyordu ve buluşmamak olmazdı. Buluştuk da!

Ergin’i aylar sonra görmek iyi oldu. Ankara’da Flamenko Derneği‘ne üye olmuş. Çok yetenekli müzisyenlerden oluşuyormuş dernek. Bunun da gazıyla yeniden gitarı eline almış Ergin. Bu gitarı yıllar önce İspanya’ya gittiğinde özel olarak yaptırmıştı. Yaklaşık bir saatimiz kahkahalarla geçtikten sonra Ergin’le de vedalaştık ve ayrıldık.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s