Getik Fanzin’de Öykümüz Yayımlandı!

getik0
Ender
‘le birlikte başlayıp Aysun‘u da aramıza dahil ederek devam ettiğimiz “Ortaklaşa Öyküler” maceramız yepyeni bir mecra üzerinden devam ediyor: GETİK Fanzin!

getik1Ender’in kendi gruplarından arkadaşı Kerem sayesinde Getik Fanzin’le tanıştık. Ender, Fanzin’in ilk sayısını Pilot Bar‘dayken gösterdiği zaman epey heyecanlanmıştım. Farklı konularda yazılmış onlarca içerik, kullanılan görseller, yazarların bambaşka kişilikler olması… Her biri beni ciddi anlamda etkiledi. Daha önce IDEA Magazine ile yaklaşık bir yıllık bir fanzin maceram olmuştu. Çok güzel zamanlardı. Her ay bir sayfa hazırlıyordum müzikle alakalı. Sonra devam etmedik ve bitti. Aradan bir yıldan daha uzun bir süre geçti ve yine bir fanzinin içerisinde buldum kendimi.

Ender’le birlikte yazıp yayımladığımız şu iki öyküyü (PenceremBin Musibet) okumuş olmalısın sevgili okur. Aysun’un sulu boya çalışmalarından sonra bu öykü işi Ender’de ben de epey büyük bir heves uyandırdı. Getik Fanzin’in ikinci sayısı için yeni bir öykü kaleme aldık. Aysun’dan da yazdığımız kısımlarla ilgili çizimler yapmasını söyledik. Orijinal bir öykü için orijinal görseller olsun istedik.

gilruz

getik2Ufak tefek gecikmelerle öyküyü dergiye yetiştirdik. Ancak bir sayıya sığdıramadık anlattıklarımızı. Böylece Getik Fanzin’in ikinci sayısında ilk defa yayımlanan öykümüz, üçüncü sayıda devam edecek. Öyküyle ilgili bir detay vermek istemiyorum. Dediğim gibi bu öyküyü yalnızca Getik Fanzin’de yayımlanması için yazdık ve oradan başka bir yerde yayımlamak şu aşamada doğru değil. Eğer Eskişehir’deyseniz fanzinimizi pek çok kitapçıdan ve kafeden ücretsiz olarak edinebilir ya da ISSUE profilimizden yine ücretsiz/kayıt olmadan okuyabilirsiniz.

Geçtiğimiz çarşamba akşamı ilk defa dergideki diğer yazarlarla buluşma ve tanışma imkanımız oldu Ender’le. Gayet keyifli bir toplantı yaptık. Derginin geleceği ve ilerleyen dönemlerde neler yapacağımızla ilgili kararlar aldık. Derginin ilerleyen sayılarda siyah beyaz olarak devam etmesi beni biraz üzse de piyasa şartları malum. Reklam almayıp bir de ücretsiz yayınlanan bir dergide yazmak ya da bu dergiye emek vermek için biraz piyasaya boyun eğmek durumunda kalıyorsunuz. Üstelik tek kuruş gelir elde etmek gibi bir planımız da yok.

getik4

Derginin en sevdiğim tarafı, pek çok diğer underground fanzin gibi boğucu, politik içerikten uzak, tam dozunda bir yayım içeriğine sahip olması. Ayrıca toplantıda tanıştığımız yayın yönetmenimiz Levent’in eleştirdiği gibi, tam sayfa fotoğrafın altına üç satır alıntı yaparak içerik dolduran bir yayın değil. Umarım hep de böyle kalır.

getik3Evet, Ender, Aysun ve ben önümüzdeki dönemde “Ortaklaşa Öykülerimiz”le Getik Fanzin’de olacağız sevgili okur. Derginin yeni sayısı yayımlandıkça sen de buradan takip edebileceksin. Hatta buraya bağımlı kalmayıp şu aşağıda yer alan hesaplardan da takip edebilirsin. İyi dergi diyorum bak, bir göz atmanda fayda var.

Facebook grubu: https://www.facebook.com/getikfanzin

Instagram profili: https://instagram.com/getikdergi/

getik5

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s