Megadeth Super Collider Plağım!

collider

Geçen günkü doğum günümden sonra, kendim için doğum günü hediyesi almak istedim sevgili okur. Alınacaklar listesinde çok uzun süredir bekleyen ancak bir türlü alma fırsatımın olmadığı Megadeth – Super Collider albümü, alınacaklar listemin en tepesinden göz kırptı. Lan, dedim, acaba alsam mı? Acaba alsam mı? Dayamadım, aldım. Kendime aldığım en güzel doğum hediyelerinden birisi oldu.

Bu sıradan bir LP albüm değil. Limited Edition Deluxe Vinyl Set! Gatefold kapak, muhteşem baskılı bir iç kartonet, 7 inç’lik turuncu renkli bir EP (kırkbeşlik) ve albümü dijital olarak indirmeye de yarayan bir şifre. Pek bir sevimli, pek bir şirin bir set dolayısıyla.

collider_00Super Collider albümünü ilk çıktığında yine böyle bir yaz zamanıydı. 2013’te çıkan albümde, klip çekilen ilk parça albüme adını veren parça olmuştu. Tek düze bir klipti. Dave Mustaine‘e kız babası rolü hiç yakışmamıştı. Her halde klibin etkisinden olacak, sonrasında albüme de ısınamamıştım. Ancak bir süre sonra Kingmaker‘ın akustik versiyonu yayımlandı VEVO kanalından. Bu video işte yeniden albüme ısınmamı collider_03sağladı. Dave Mustaine, büyük bir ego gibi dursa da aslında içten içe sempatik bir herif de. Gerçi bu son albüm sürecinde yine epey “iddialı” çıkışları oldu ama tüm Megadeth sevenler bilir ki onun içinde alçak gönüllü bir taraf da vardır. VEVO’nun yayımladığı akustik Megadeth videolarına bakmanızı kesinlikle öneririm. Dört şarkının kesinlikle hiçbir yerde duyamayacağınız akustik versiyonları, üstelik Dave Mustaine’ın şirin mi şirin vokalleri ve önünü görmesini bile engelleyen saçları!

collider_01

Albümün normal çalma listesinde 11 şarkı yer alıyor. Ancak sınırlı sayıda basılan versiyonlarına 2 tane de bonus şarkı eklemişler. İşte bu 11 şarkı LP’de, bonus 2 parça ise EP’de yer alıyor. Ayrıca albümün içerisinden çıkan şifre ile girip albümü 320 kbps kalitesinde ve bonus parçalarla birlikte indirebildim.

No. Başlık Süre
1 Kingmaker 04:16
2 Super Collider 04:11
3 Burn! 04:11
4 Built for War 03:57
5 Off the Edge 04:11
6 Dance in the Rain 04:45
7 The Beginning of Sorrow 03:51
8 The Blackest Crow 04:27
9 Forget to Remember 04:28
10 Don’t Turn Your Back… 03:47
11 Cold Sweat 03:10
12 All I Want 02:53
13 A House Divided 04:04
collider_02

İç kartonet

Albümde öne çıkan parçalar Kingmaker, Super Collider, Forget To Remember, Don’t Turn Your Back. Albümün kapak resmi büyük hadron çarpıştırıcısına ait. Albüm tasarımı da bu temayla yapılmış. İç kartonette en dikkatimi çeken şey Dave Mustaine’ın yarım sayfa tutan teşekkür listesi. Pek çok Megadeth fanı nedense Chris Broderick’i sevmez, ama ben çok severim. Bu albüm de kendisinin Megadeth’le kaydettiği son albüm olduğu için ayrı bir öneme sahip oldu.

collider_04

İç kartonet

 Bu yazıyı perşembe günü yazacaktım. D&R paketi çarşamba akşamı geldi. Perşembe günü ise çok güzel bir gündü ve bu yazıyla taçlanmış olacaktı. Ancak o akşam internetimde bir sorun vardı ve bir türlü girememiştim. Ama olsun, her plakla yaptığım gibi bu plakla da fotoğrafımı çektim ve o muhteşem gün öylece bitmiş oldu 🙂 Megadeth.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s