Getik.org Projesi

getikAltı aydır yayın hayatına devam eden, her ay bir öncekinden daha fazla okuyucuya ulaşan, hatta artık Eskişehir dışında da yayımlanmaya başlayan dergimiz Getik Fanzin‘in internet sitesi getik.org bugün değilse de yarın ya da öbür gün, yani çok kısa süre içerisinde yayına başlayacak sevgili okur.

Bir süredir sitenin bazı temel ayarlamalarıyla uğraşıyorum. Editörümüz Levent sağ olsun, yayımlanan tüm sayılarımızı son bir defa daha kontrol ederek bana gönderdi. İlk etapta tüm sayılardaki öyküleri, muhtemelen bir ay içerisinde de tüm içerikleri sitede yayınlamış olacağız.

Bu site projesi, uzun süre sonra başladığım yeni bir proje olduğu için beni epey heyecanlandırdı. Aklımda pek çok fikir var ancak elbette ki site sadece benim değil, tüm dergi ekibimizin olacağı için mutlak bir toplantıya ihtiyacımız var. Bunu da önümüzdeki ay içerisinde yapacağız. Rutin olarak yapıyoruz zaten.

Peki sitede neler olacak? Bir kere, tüm sosyal platformlardaki hesaplarımıza doğrudan tek bir adresten erişebileceksiniz. Yayımlanan tüm sayılarımızı PDF formatında indirerek arşivleyebilecek ya da ISSUU platformundan online olarak okuyabileceksiniz. Olur ya, dergiyi sırf bir kişi için okuyor da olabilirsiniz. Tüm içerikleri yazara göre, türe göre ve tarihe göre okuyabileceksiniz. Ayrıca isteyen yazarlarımız hakkında kişisel bilgilere de ulaşabileceksiniz. Elbette en önemli şey derginin dağıtım noktaları. Site sayesinde Eskişehir’de ve Ankara’da ve hatta İstanbul’da dergimizi nereden bulabileceğinizi öğrenebileceksiniz.

Ender ve Aysun‘la birlikte yazdığımız öyküler genelde iki sayıya bölünmüş oluyor. Bazı okurlar bir sonraki ay çıkan dergiyi bulamayabiliyorlar. İşte site sayesinde öyküleri kopmadan okuyabilecekler.

Heyecanlıyım sevgili okur. Site yavaş yavaş doluyor, heyecanım artıyor. Getik ailesinin heyecanı artıyor…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s