Bilinçli Tüketiciye Tavsiyeler: Gillette, Kadılar Halı Yıkama

Evet sevgili okur, geçen hafta başımdan bir iki tane güzel alışveriş tecrübesi geçti. Kaliteyi en ucuza sunmayı her zaman kendine görev bilen My Resort, yine faydalı bir yazı ile karşında.

hepsiburadagillette

Hepsiburada.com, haftalık olarak kontrol edilmesi gereken, zaman zaman mağdur etse de, çoğunlukla sorunsuz alışveriş yapılabilen bir site, biliyorsun sevgili okur. İşte geçen hafta bu sitede, Gillette Mach 3 tıraş makinesi + 75 ml tıraş jeli, kargo bedava olarak 9.98 TL idi. Bu fiyat hem tıraş jeli, hem Mach 3 tıraş bıçağı ve makinesi olarak düşünülünce çok iyi bir fiyat. Tutmuşlar bunu bir de bedava kargo ile sunmuşlar! Hemen siparişi verdim. Ertesi gün akşam kargoyla geldi paket. Ancak az önce yazıyı yazarken girip baktım, fiyat hala aynı olmasına rağmen ücretsiz kargo seçeneğini kaldırmışlar. SG_9665315Yine Gillette’in bir başka güzel kampanyası da Gillette Mach3 Özel Tasarım Tıraş Makinesi Seti kampanyası. Bu setin içerisinde özel tasarım Gillette Mach 3, tıraş jeli, balm ve tıraş çantası yer alıyor. Fiyatı 17,90 TL. Kargo ücreti olarak 6,90 TL alıyor. Dolayısıyla eğer bugünlerde Hepsiburada.com’dan bir alışveriş yapacaksan muhakkak bu Gillette fırsat paketlerinden bir tanesini de ekle sepetine. Belirli aralıklarla da kontrol et, belki yeniden bedava kargo fırsatı çıkabilir karşına 😉

kadilar3Birkaç ay önce şöyle bir yazı yazmıştım başımdan geçen bir halı yıkamacı fiyaskosu hakkında. Önceki hafta da evdeki birkaç yolluğu ve küçük bir halıyı yıkatayım dedim. Ancak bir önceki seferden tecrübeli olduğum için bu sefer sağdan soldan araştırıp soruşturdum. Kadılar Halı Yıkama Fabrikası diye bir yer tavsiye ettiler. Buldum numaralarını aradım. Adamlar geldiler, halıları alıp karşılığında bir makbuz vererek gittiler. Bir hafta sonra teslim edeceklerini söylediler.

Bir hafta evde halı olmadan bekledik. Halısız ev cidden çok rahatsız edici oluyormuş, sabahları uyanıp taşa her bastığımda sövdüm. Bir haftanın sonunda adamlar güzelce paketleyerek getirdiler halıları. İlk dikkat ettiğim şey, halıların gerçekten kupkuru olmasıydı. Zira bir önceki seferde gelen halının eve serdikten sonra kuruması 3 gün sürmüştü. Antreye serdiğim kırmızı renkli halıyı açtığımda gözlerime inanamadım, çünkü halı parlıyordu 🙂 Diğer halılar da aynı şekilde tertemiz ve pırıl pırıldı. Adamlar cidden çok başarılı bir şekilde yıkamışlar. Yalnız bunlar da tıpkı önceki firma gibi halılara etiket zımbalamışlar. Bu nasıl bir mantık aklım almıyor? Halıya neden bir şeyler zımbalarsın ki? Hadi zımbaladın, bari teslim ederken zımbayı sök değil mi?

kadilar1

Zımbalanan etiket

kadilar2

Tıkla büyüsün.

Kadılar Halı Yıkama’nın bir güzelliği de halıları teslim ederken bilgilendirici broşür, teslim makbuzu ve faturanızı da veriyor olması. Adamlar tümbu süreçte sizinle konuşuyor, bilgi veriyorlar. Hem teslim alırken hem teslim ederken hangi lekelerin çıkacağını, hangi lekelerin nasıl çıkarılacağına dair bilgi veriyorlar. Teslimatta verdikleri bilgilendirici broşürü de özellikle ekliyorum ki halı falan vermeyi düşünürseniz adamların hangi işlemleri yaptıklarını önceden bilin.

Bu yazının yer aldığı Faydalı Mevzular kategorisini çok seviyorum sevgili okur. Eşe dosta çok faydası oluyor. İnsanlara faydalı olmanın çok kolay bir yolu bu kategoriye yazı yazmak oluyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s