Sabhankra ve Abbath’dan Müthiş Videolar!

todieforalie

To Die For A Lie Promo EP (2008)

Hayattaki az sayıdaki yaşama umudumuzdan biri olan Sabhankra nihayet bu yıl da süper işlere imza atacağının sinyallerini verdi. Grubun taa 2007’de kaydettiği ve yılan hikayesine dönen albümü Revenge‘in bu yıl yayımlanacağı müjdesinden sonra gruptan tam 8 yıl gecikmiş bir video geldi: To Die For A Lie. 2008’de yayımlanmış ve yayımlandığı zaman yakın zamanda çıkacak albüm hakkında heyecanlandıran EP, To Die For A Lie, üç parça içeriyordu. Bir önceki albüm Powercraft‘a göre çok daha melodik ve çok daha sert parçalar içeriyordu bu EP. Sonradan işler değişti, o albüm ertelendi ve taa bu yıla kadar geldik. Sabhankra’nın, o günkü şartlarda kaydettiği albümü grubun yeni müzikal yapısına uygun olacak şekilde, yeniden kaydedeceğini biliyordum.

revenge

Revenge

Sabhankra yeni videonun müjdesini verdiğinde şaşırmıştım. Çünkü hangi parça olacağını ya da grubun böyle bir hazırlık içerisinde olduğunu bilmiyordum. Çok kısa süre içerisinde To Die For A Lie’ın videosu yayımlandı. Tam 8 yıldır dinlediğim, çok da sevdiğim bir parçayı bambaşka bir halde dinleyince ilk esnada kabullenemedim. Sonradan gitarların falan daha net ve tertemiz kaydedildiğini fark etmeye başladım. Eksik olan tek şey şarkının en başından beri duymaya alıştığımız klavye vuruşlarıydı. Sabhankra, ilk defa bir videosunda birden farklı performansının kolaj görüntülerini kullanmış. Savaş Sungur’un her videoya gizlediği o özel hareketlerinden bir tanesi yine bu videoda da kendine yer bulmuş.

savassungur

Özetle, bu video birkaç güne çıkacak olan muhteşem bir albümün habercisidir. Geriye de You Will Die‘ın yeni versiyonunu dinlemek için heyecanla beklemekten başka bir şey kalmıyor. Nisana kadar hayatta kalmak için bir umudumuz var artık.

abbathmin

Abbath bu blogda sevilir.

Abbath, bu blogda sevilir biliyorsun sevgili okur. Yakın zamanda şu yazıyı yazmıştım hatta çıkardığı albümle ilgili olarak. İşte bu albümden beklenen ilk video yayımlandı: Winterbane. Ben bir video yayımlanacağını düşünmüyordum. Çünkü Abbath, grubu kurup albümü kaydettikten sonra grubun davulcusu ve gitaristi gruptan ayrılmıştı. Demek ki o arada bir de video

winterbane

Winterbane

çekmişler. Videoda davulcu Creature, basçı King ov Hell ve tabiki Abbath görülüyor. Şarkı büyü temalı olduğundan buna yakışır muhteşem büyücü kurguları yerleştirmişler. Sevgili okur, sen ne dersin bilmem ama çok iyi bir video olmuş. Özellikle kullanılan masklar efsane. Abbath’ın pozları falan da tam beklenen pozlar. Umarım albümden birkaç video daha çıkar. Gerçi bu Immortal mantığından beklenen bir şey değil. En azından Fenrir Hunts’a bir video gelir umarım.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s