Dünya’nın En Prestijli Kürdanı

jordan

Nereden aldım, nasıl geçti elime, en ufak bir fikrim yok. Geçen gün cebimde iki tane paketli kürdan buldum sevgili okur. Normalde kürdanın üzerinde “afiyet olsun”, “Köfteci Reco”, “Japon Kürdan” falan yazmasını beklersin değil mi? Hayır, bu kürdanın üzerinde “http://www.jordan.no” yazıyordu, internet adresi yani. Norveç özel ilgi alanım olduğundan, dedim ki Türkiye’de aldığım bir kürdanda “.no” uzantılı bir internet adresinin yer alması nasıl bir şey acaba? Merak edip www.jordan.no adresine girdim.

Site açılınca ağız sağlığı ürünleri üreten bir firmanın sitesi çıktı karşıma. Ufak bir araştırma yapınca, bu adamların kürdan da ürettiklerini gördüm. Yani o kürdanı nereden aldıysam, ithal edilmiş bir kürdanmış o. Dünya’nın %100 hijyenik tek kürdanıymış. Norveç’te özel olarak huş ağacından üretiliyormuş. Bu ağacın kendi kendine dezenfeksiyon özelliği de varmış. Dolayısıyla Avrupa’daki yedi farklı ağız ve diş sağlığı birliğinin hepsinin birden onayladığı tek kürdan bu jordan kürdan kürdanlarıymış.

kurdanKürdan lan bu! Ne kadar özel olabilir ki? Ama yok işte. Elinize aldığınızda, özel olarak verilmiş biçimini görebiliyorsunuz. Bir de epey dayanıklı. Suyu görünce eğilip bükülmüyor. İnternette pek çok özel restoran için prestij kürdanı olarak servis ediliyor. 3000’li paketi 150 lira! Benim gibi kürdan kullanmayı seviyorsanız, böylesi bir prestij için yanınızda muhakkak bir Jordan kürdanı bulundurmalısınız.

Dünya’nın en faydalı bilgilerini tam da gerektiği anda sunan blog, Proofhead My Resort’ten bugünlük bu kadar. Esen kalın.

2 responses to “Dünya’nın En Prestijli Kürdanı

  1. Merhabalar; aynı kürdandan bende istiyorum. Alım konusunda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

  2. Bu kürdanları yalnızca restoranlara toptan satış yapan satıcılardan bulabilirsiniz. Perakende olarak satışını internetten birkaç site yapıyor ancak ne kadar güvenilirdir bilemiyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s