Bir Anket: KAFA mı? OT mu?

Birkaç yıldır KAFA Dergisi‘ni takip ediyorum sevgili okur. Alper‘le birlikte Sercan‘ı ziyaret ettiğimiz şu tarihlerde ilk defa Sercan’ın şirket aracında görmüştüm KAFA Dergisi’ni. İlk birkaç sayfasını okuyunca da epey hoşuma gitmişti. Eskişehir’e dönünce Temmuz 2015’te, 11. sayısından itibaren almaya başladım. Yalnızca 13. sayısını almayı unuttum. Onun dışında bu ay (Nisan 2018) yayımlanan sayısı da dahil olmak üzere 11. sayıdan itibaren yayımlanan her sayısını aldım bu derginin. Tamamı olmasa da çoğunluğu kaliteli yazarlardan ve keyifli yazılardan oluşuyor. Her ay verdikleri poster ve kitap ayraçları da koleksiyonluk kalitedeler.

dergank25

dergank26

KAFA Dergisi – Nisan 2018

Yine bundan tam bir yıl önce, bir mekanda otururken OT Dergisi‘ne şöyle bir bakayım dedim. Lan ne göreyim: İhsan Oktay Anar burada yazıyormuş! Eylül ayından itibaren, OT’un da her sayısını almaya başladım. İçerik olarak OT biraz daha keyifli. Bir de OT’un verdiği kitap ayraçları çok daha muazzam ürünler. OT, her sayısında poster vermiyor ama dediğim gibi ayraçların bazıları ciddi anlamda çok başarılı. İhsan Oktay Anar’ın yazıyor oluşu ise benim için başlı başına tercih sebebi oluyor dergiyi almak için.

dergank29

Geçenlerde bir de “45’lik Dergi” isminde bir dergi yayımlanmaya başladı. Şimdiye kadar iki sayısı yayımlandı ve her ay yayımlanmaya da devam edecek gibi duruyor. Bu dergi ağırlıklı olarak plak kültürü üzerine ve bu konularda içerikler çok fazla. Şu durumda “45’lik Dergi” koleksiyonculuk hobimden dolayı alınması farz bir yayın.

dergank30

Bu noktada her ay üç dört dergi almak da çok ekonomik olmuyor sevgili okur. İşin aksi gibi, mizah dergilerinin aksine bu “solcuymuş gibi yapan” edebiyat yayınların içerikleri internette pek paylaşılmıyor. Yani dergilerden herhangi birini ya da spesifik olarak okumak istediğim yazarı internetten takip etmek gibi bir durum olmuyor. KAFA Dergisi’ni çok uzun süredir takip ettiğim için OT Dergisi’ni almayı bırakmak daha mantıklı geliyor. Ancak OT’ta da İhsan Oktay Anar’ın yazması ve kitap ayraçları beni çok düşündürüyor. İhsan Hoca’nın uzun bir süre kitap yazmayacağı gerçeği ortada olduğundan, Hoca’dan kopmamanın tek yolu OT’tan geçiyor. OT da bu durumun farkın da olacak ki yazar listesinde en önde onun adı yazıyor. Evet, bana yardımcı olun.  Sizce hangi dergiyi almaya devam etmeliyim? Aşağıdaki ankette oy kullanabilirsiniz. Hatta üşenmeyip yorum da yapabilirseniz, bu konuda yazacağım bir sonraki yazıda doğrudan isminize atıf yapabilirim. Saygılar, çok öpüyorum.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s