Gillette

Yıllardır bloga Gillette tıraş bıçaklarıyla ilgili onlarca içerik ekledim. Özellikle Blue 3 serisi koleksiyonumla Türkiye’deki en iddialı koleksiyoncu olabilirim. Piyasaya çıkan her yeni Blue 3 modelinden sonra bu blogta muhakkak bir yazı yayımlandı.

Şu anda Türkiye’de piyasaya sürülmüş tam 11 farklı Blue 3 modeli var. Bunların hepsi benim koleksiyonumda yer alıyor. Yıllar önce tıraş olmaya başladığım ilk günlerde Blue 2 ile başlayan tıraş olma rutinim çok uzun süre ve askerlik günlerimde de, Blue 3 ile devam etti. Hatta koleksiyon yapmaya da ilk defa askerken başlamıştım.

gilletteuc01

Konforlu bir tıraş için ise Mach 3 bıçaklarının rakipsiz olduğunu düşünüyorum. Bir gün fark ettim ki aslında ufak ufak bir Mach 3 koleksiyonuna da başlamışım. Bunun üzerine özellikle son iki yıldır da bu koleksiyonumu genişlettim. Her biri birbirinden şık tam 10 farklı Mach 3 modeli yer alıyor koleksiyonumda. Sadece bu tıraş bıçakları değil, bunlarla birlikte sınırlı sayıda üretilen özel saklama kutusu, özel standı ve özel koruyucu kapak da koleksiyonun birer parçası.

mach3son

Ocak 2020

gilletteprem02

Nisan 2020

gilletteprem03

Üst kısım: Manyetik Stand – Champions League Muhafaza – Krom Edition Stand / Alt Kısım: Özel Kutu

Artık yeni Blue 3 ya da Mach 3 modelleri çıktıkça bu sayfayı güncelleyeceğim. Aşağıda daha önce Gillette markası ve tıraş bıçaklarıyla ilgili olarak yazdığım yazıların bir listesini ekliyorum. İlginizi çekenler olursa hem hangi bıçağı tercih etmenize yarayacak hem de koleksiyonun yıllar boyunca nasıl geliştiğini gösteren yazıları okuyabilirsin.

Aşırı Gerekli (!) Koleksiyonlar Serisi & Gillette Blue 3
Gillette Fusion Power Deneyimim
Gillette Tıraş Bıçakları Kullanıcı Deneyimleri
Gillette Blue 3 Koleksiyonumun Yeni Üyesi & SenseCare
Olaylar: Laboratuvar İşlerim, Anadolu Üniv. Reklamı, Mach3 Krom Kaplama
Gillette Blue 3 Koleksiyonumun Yeni Üyesi: Pembiş
Gillette Blue 3 Koleksiyonum Tamamlandı
Köpek Balığı & Gillette Blue 3 & Yusuf Atılgan
Gillette Mach 3D ve Kırmızı Premium Edition