Jules Verne

Hayranı olduğum yazar Jules Verne’nin kitaplığıma eklediğim/ekleyeceğim tüm kitapları bu sayfada yer alacak sevgili okur. Blogda Jules Verne ile ilgili bir sürü yazı yazdım. Hatta blogun ilk yazılarından biri de Jules Verne hakkında. My Resort’te yer alan Jules Verne konulu içeriklere şuraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bugün 18 Mart 2015. Şu tarihe kadar kitaplığıma eklediğim tüm eserlerin toplu fotoğraflarını görüyorsunuz. Ancak ilerleyen dönemde elime geçen yeni kitapları tek tek ekleyeceğim. Dolayısıyla sayfa aşağıya doğru uzayarak gidecek. Oysa Plaklarım sayfasında güncellemeler sayfanın üst kısmına ekleniyor.

Ülkemizde kendimden daha fanatik bir Jules Verne okuyucusuna rastlamadım şu ana kadar. Bu bir iddia değil, muhakkak ki vardır. Ancak ben henüz tanışmadım. Bugüne kadar oturup kimseyle doya doya Jules muhabbeti yapamadım. Umarım bir gün tanışırım.

Şimdi, Jules Verne koleksiyonum şu anda üç gruba ayrılmış durumda. İlk grupta İnkilap Aka Yayınları’ndan Ferid Namık Hansoy’un çevirisiyle yayınlanan kitaplar yer alıyor. Bunlar çok değerli eserler ve Türkçe’ye tam metin olarak çevrilen ilk kitaplar. İkinci grupta İthaki Yayınları’ından çıkan ve yine tam metin olarak çevrilen kitaplar var. Bunlar toplamda 38 taneler. Ben karşıma her çıktığında alıyorum ve elimdeki eksikleri tamamlıyorum. Son grupta ise çeşitli yayınevlerinden çıkan Jules Verne kitapları var. Bunlar çeşitli zamanlarda elime geçen Jules Verne kitapları. Ayrıca Tübitak’ın yayımladığı dört kitaplık ve Jules Verne hayattayken yayımlanmamış eserlerden oluşan bir seri de var. Bunu da tamamladım ve kitaplığımdaki yerini aldı.

Ekleme: Bugün 26.03.2018. Bu sayfadaki tüm görselleri yeniledim ve elimdeki mevcut Jules Verne kitaplarının durumları aşağıda yer alıyor. Burada özellikle Arunas Yayıncılık’ın bir tane çizgi romanı ile Olağanüstü Yolculukla Serisi’nin kitaplarını arıyorum. Umarım yakın zamanda eklenirler.

Ekleme: Bugün 30.09.2018. Altın Çocuk Kitapları’ndan, Robensonlar Okulu ve Kip Kardeşler kitapları eklendi. Ayrıca İş Bankası’nın İş Çocuk Serisi’nin beş kitabı eklendi. İş Bankası’nın Modern Klasikler Serisi’nden Zacharius Usta da eklendi.

jule01

İthaki Yayınları

jule02

İthaki Yayınları

jule03

TÜBİTAK Yayınları

jule04

TÜBİTAK Yayınları

jule05

İş Bankası Yayınları

jule06

İş Bankası Yayınları

julesisbankasi01

İş Çocuk Klasikleri

julesisbankasi02

İş Çocuk Klasikleri

jule07

Çeşitli Yayınevleri

jule08

İnkılap & Aka Yayınları – Ferid Namık Hansoy Çevirileri

jule09

İnkılap & Aka Yayınları – Ferid Namık Hansoy Çevirileri

jule10

Çeşitli Dillerde Yazılmış Kitaplar

julesrobenson

Altın Çocuk Kitapları

EKLEME: 11.02.2020 İş Bankası Modern Klasikler Serisi’nde Jules Verne eserlerinin sayısı 5’e çıktı! Öyle görünüyor ki yakın zamanda diğer tüm klasik öykülerini de çevirip basacaklar. Son olarak Denizler Altında Yirmi Bin Fersah basıldı ve tam 532 sayfa!

isbankasi01isbankasi02

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s