Jules Verne

Hayranı olduğum yazar Jules Verne’nin kitaplığıma eklediğim/ekleyeceğim tüm kitapları bu sayfada yer alacak sevgili okur. Blogda Jules Verne ile ilgili bir sürü yazı yazdım. Hatta blogun ilk yazılarından biri de Jules Verne hakkında. My Resort’te yer alan Jules Verne konulu içeriklere şuraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bugün 18 Mart 2015. Şu tarihie kadar kitaplığıma eklediğim tüm eserlerin toplu fotoğraflarını görüyorsunuz. Ancak ilerleyen dönemde elime geçen yeni kitapları tek tek ekleyeceğim. Dolayısıyla sayfa aşağıya doğru uzayarak gidecek. Oysa Plaklarım sayfasında güncellemeler sayfanın üst kısmına ekleniyor.

Ülkemizde kendimden daha fanatik bir Jules Verne okuyucusuna rastlamadım şu ana kadar. Bu bir iddia değil, muhakkak ki vardır. Ancak ben henüz tanışmadım. Bugüne kadar oturup kimseyle doya doya Jules muhabbeti yapamadım. Umarım bir gün tanışırım.

Şimdi, Jules Verne koleksiyonum şu anda üç gruba ayrılmış durumda. İlk grupta İnkilap Aka Yayınları’ndan Ferid Namık Hansoy’un çevirisiyle yayınlanan kitaplar yer alıyor. Bunlar çok değerli eserler ve Türkçe’ye tam metin olarak çevrilen ilk kitaplar. İkinci grupta İthaki Yayınları’ından çıkan ve yine tam metin olarak çevrilen kitaplar var. Bunlar toplamda 38 taneler. Ben karşıma her çıktığında alıyorum ve elimdeki eksikleri tamamlıyorum. Son grupta ise çeşitli yayınevlerinden çıkan Jules Verne kitapları var. Bunlar çeşitli zamanlarda elime geçen Jules Verne kitapları. Ayrıca Tübitak’ın yayımladığı dört kitaplık ve Jules Verne hayattayken yayımlanmamış eserlerden oluşan bir seri de var. Bunu da tamamladım ve kitaplığımdaki yerini aldı.

jul01

Ferid Namık Hansoy Çevirileri (İnkilap Aka Yayınları)

jul02

Ferid Namık Hansoy Çevirileri (İnkilap Aka Yayınları)

jul03

Çeşitli yayınevlerinin basımları

jul07

Tübitak Yayınları

jul04

Tübitak Yayınları

jul05

İthaki Yayınları (Tıkla büyüsün)

jul06

İthaki Yayınları (Tıkla büyüsün)

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s